FANDOM


Battlefield: Bad Company 2 – komputerowa gra typu first-person shooter stworzona przez studio DICE na platformy Microsoft Windows, Xbox 360 i PlayStation 3, stanowiąca fabularną kontynuację wydanego dwa lata wcześniej Battlefield: Bad Company. Światowa premiera gry na wszystkie docelowe platformy miała miejsce 2 marca 2010 roku, zaś polska trzy dni później. Z polskim dubbingiem dostępna jest wyłącznie na komputerach osobistych i xboksach.

Fabuła

Początek gry przenosi gracza w czasy II wojny światowej, dokładniej do października 1944 roku, wcielając go w rolę jednego z amerykańskich żołnierzy, Thomasa Wyatta, który bierze udział w tajnej operacji „Aurora”, mającej na celu zinfiltrowanie wyspy okupowanej przez Japończyków na Pacyfiku. Wyatt wraz z grupą pod dowództwem Owensa mają wydostać japońskiego naukowca, który pracował nad tajną bronią skalarną opatrzoną kryptonimem „Czarna Broń” i razem z nim próbują uciec z wyspy na pokładzie okrętu podwodnego. Niestety, wspomniana broń wypala przed ich wejściem pod pokład i wszyscy giną w potężnej fali morskiej.

2014 rok. Starsi szeregowi Preston Marlowe, Terrence Sweetwater, kapral George Haggard i sierżant sztabowy Samuel Redford walczą w Rosji, aby ukraść egzemplarz wspomnianej broni. Choć udało im się uciec przed Rosjanami, to znaleziony przedmiot okazał się być atrapą. Zachwycony ich poprzednią działalnością generał armii Braidwood przydziela ich do następnego zadania, polegającego na skontaktowaniu się z agentem Jamesem Aguire’em. Rozczarowuje to Redforda, mającego nadzieję na to, że po poprzedniej misji przejdzie na emeryturę, Parszywa Kompania rusza jednak do Boliwii na poszukiwania Aguire’a.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Ekipa

Twórca Funkcja
Start International Polska Realizacja nagrań
Ryszard Chojnowski Tłumaczenie

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Adam Szyszkowski Preston Marlowe David Menkin
►
Andrzej Blumenfeld Terrence Redford Bruce Johnson
►
Mirosław Baka George Gordon Haggard jr Nigel Whitmey
►
Cezary Pazura Clarence Sweetwater Richard Lynson
►
Wojciech Machnicki Arkadij Kirilenko Aleksandar Mikic
►
Grzegorz Pawlak James Aguire Eric Meyers
►
Mirosław Zbrojewicz Flynn Eric Loren
►
W pozostałych rolach
Dariusz Błażejewski Faraday Eric Loren
►
Andrzej Chudy Generał Braidwood William Roberts
►
  • ►
    Watanabe
  • ►
    Przywódca gry wieloosobowej
Robert Kowalski McKee Mikey O’Conner
►
Archanioł
Paweł Ciołkosz Żołnierz
►
Artur Dziurman Sierżant
►
Paweł Szczesny James Wyatt
Robert Tondera Brown
Maciej Kozłowski

Multimedia

Linki zewnętrzne


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki