FANDOM


Ben 10 (2005-2008) – amerykański serial animowany stworzony przez grupę Man of Action dla Cartoon Network Studios.

Dubbing do serialu został zlecony przez Warner Bros., premiera serialu miała miejsce 4 września 2006 roku na antenie Cartoon Network.

Fabuła

10-letni Ben często podróżuje ze swoim sympatycznym dziadkiem Maksem i inteligentną kuzynką Gwen. Pewnego dnia znajduje tajemnicze urządzenie – Omnitrix. Zatrzaskuje się ono na jego nadgarstku i odtąd Ben może się dowolnie zmieniać w któregoś z dziesięciu dziwacznych kosmitów, m.in.: Heatblasta, Upgrade’a, Grey Mattera, Stinkfly’a, Ghostfreaka, Razorjawsa, Wildmutta czy Diamondheada. Każdego z nich coś wyróżnia: moce nadprzyrodzone, wyjątkowa odporność, imponujące rozmiary, umiejętność latania itp. Mimo że Ben przybiera inną postać, nadal zachowuje osobowość 10-latka. Pod postacią superbohatera naprawia więc świat, walczy ze złem, ale jednocześnie popada w tarapaty, które zdarzają się zwykle chłopcom w jego wieku. Omnitrix nie zawsze jest Benowi posłuszny i czasami zmienia go w innego kosmitę, niż chłopiec sobie zażyczył, a to dodatkowo komplikuje sytuację. Wrogiem Bena jest kosmiczny złoczyńca Vilgax, który ciągle podejmuje kolejne próby zawładnięcia Omnitriksem. Mimo jednak tych wszystkich przeciwności, największym wyzwaniem chłopca jest próba okiełznania własnych mocy, dokonywania słusznych wyborów w kwestii wyboru superbohatera. Na szczęście zawsze może liczyć na pomoc dziadka i kuzynki Gwen.
Źródło opisu: Teleman

Ekipa

Twórca Funkcja
Master Film Realizacja nagrań
Paweł Łysak (odc. 1-3, 7) Reżyseria
Artur Tyszkiewicz (odc. 4-6, 11-20, 27-33)
Paweł Leśniak (odc. 8-10, 21-26)
Dariusz Dunowski (odc. 34-49)
Kamila Klimas-Przybysz (odc. 1-11, 18-19, 21, 23-24, 26, 30-33, 35) Dialogi
Agnieszka Farkowska (odc. 12-17, 20, 22, 25, 27-29)
Dariusz Dunowski (odc. 34, 36-49)
Karol Gajos (niektóre odcinki) Tłumaczenie
Aneta Michalczyk-Falana (odc. 1-19, 27-46) Dźwięk
Jerzy Rogowiec (odc. 20-26)
Jakub Lenarczyk (odc. 47-49)
Izabela Waśkiewicz (odc. 47-49)
Gabriela Turant-Wiśniewska (odc. 1-13, 27-39, 44-49) Montaż
Jan Graboś (odc. 14-19)
Krzysztof Podolski (odc. 20-26)
Paweł Siwiec (odc. 40-42)
Agnieszka Kołodziejczyk (odc. 43)
Agnieszka Kołodziejczyk (odc. 1-19) Kierownictwo produkcji
Romuald Cieślak (odc. 20-26)
Dariusz Falana (odc. 27-49)
Andrzej Brzeski Tekst piosenki
Piotr Gogol Opracowanie muzyczne

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Kajetan Lewandowski Ben Tennyson Tara Strong
Ben10 (2005) Kajetan Lewandowki (Ben)
  • Upgrade
  • Dzikopysk w śnie Bena (odc. 25)
  • Ken (odc. 46)
Joanna Pach Gwen Meagan Smith
Ben10 (2005) Joanna Pach (Gwen)
Gwendolyn (odc. 28) Tara Strong
Paweł Sanakiewicz Dziadek Max Paul Eiding
Ben10 (2005) Paweł Sanakiewicz (Dziadek Max)
W pozostałych rolach
Anna Apostolakis-Gluzińska Odmłodzony Ben (odc. 42) Tara Strong
  • Dzieciak z lodami (odc. 42)
  • Matka Joela (odc. 43)
  • Mama Gaterboya i Jeżozwierza (odc. 45)
Andrzej Arciszewski Vilgax (odc. 1, 5, 8, 13, 14, 17, 26, 28, 40, 47) Steve Blum
Ben10 (2005) Andrzej Arciszewski (Vilgax)
  • Ben10 (2005) Andrzej Arciszewski (Sklepikarz odc2)
    Sklepikarz (odc. 2)</small>
  • Przywódca Limaxów (odc. 4)
  • Cyrkowiec (odc. 9)
  • Dyrektor marketu (odc. 27)
  • Starzec (odc. 42)
  • Urzędnik udzielający ślubu (odc. 43)
Krzysztof Banaszyk Ben 10.000 (odc. 46) Fred Tatasciore
Adam Bauman Strażnik (odc. 34) Jim Ward
Trener (odc. 36) Fred Tatasciore
Arkadiusz Bazak Doktor Animo (odc. 2, 24, 28) Dwight Schultz
Ben10 (2005) Arkadiusz Bazak (Doktor Animo)
Włodzimierz Bednarski Donovan Grand Smith (odc. 22) Tom Kane
Andrzej Blumenfeld Wes (odc. 31) Miguel Nájera
Jarosław Boberek Fantom Steve Blum
  • Dzikie Pnącze (II i III seria)
  • Upchuck (III seria)
  • Zombozo (odc. 9)
  • Pomocnik wielkiego kleszcza (odc. 15)
  • Narrator (odc. 17)
  • Slix Vigma (odc. 18)
  • Ishiyama (odc. 32)
  • Ogniomiotacz (odc. 34)
Tomasz Borkowski Tim Dean (odc. 34) Josh Keaton
Tadeusz Borowski Doktor Kelly (odc. 2) Richard McGonagle
Ben10 (2005) Tadeusz Borowski (Doktor Kelly odc2)
Kraab (odc. 5) Billy West
Izabella Bukowska Nauczycielka (odc. 1) Dee Bradley Baker
Ben10 (2005) Izabella Bukowska (Nauczycielka odc1)
Andrzej Chudy Kwaśny Oddech (odc. 9) Dee Bradley Baker
  • Hex (odc. 10, 23)
  • Pomocnik wielkiego kleszcza (odc. 15)
  • Technorg (odc. 18)
  • Kenko (odc. 32)
  • Abel North (odc. 34)
  • Porucznik Steel (odc. 40)
  • Strażnik więzienia (odc. 41)
  • Ojciec Camille (odc. 43)
  • Sędzia (odc. 45)
Maja Cygańska Mandy (odc. 20) Jennifer Hale
Izabela Dąbrowska Matka Camille (odc. 43) Grey DeLisle-Griffin
Grzegorz Drojewski Klon
  • Czteromucha (odc. 24)
  • Strażnik (odc. 25)
  • Chłopak grający na tubie (odc. 25)
  • Dzieciak (odc. 34)
  • Todd Maplewood (odc. 35)
  • Chłopak z wesołego miasteczka (odc. 36)
  • Odmłodzony Max (odc. 42)
  • Odmłodzony Hex (odc. 42)
Elżbieta Futera-Jędrzejewska Mama Bena (odc. 47) Tara Strong
  • Przewodniczka po forcie Knox (odc. 48)
  • Czarodziejka (odc. 48-49)
Elżbieta Gaertner Ciocia Vera (odc. 4) Miriam Flynn
Anna Gajewska Czarodziejka (odc. 29) Kari Wahlgren
Gwendolyn (odc. 46) Tara Strong
Kasper Garlicki Edwin (odc. 22) Kath Soucie
Agata Gawrońska-Bauman Joey/Rojo (odc. 8) Jennifer Hale
Katarzyna Godlewska Turbina (odc. 44) Jennifer Hale
Joey/Rojo (odc. 48-49) Jennifer Hale
Tomasz Grochoczyński Największy (odc. 46) Fred Tatasciore
  • Jeden z piratów drogowych (odc. 44)
  • Niewzruszony Obiekt (odc. 45)
Beata Jankowska-Tzimas Pinky (odc. 29) Kim Mai Guest
Kai (odc. 31) Bettina Bush
Hanna Kinder-Kiss Strażniczka w więzieniu (odc. 29) Tara Strong
Missy (odc. 29) Jennifer Malenke
Mirosław Konarowski Ojciec Bena (odc. 47) Dee Bradley Baker
Zbigniew Konopka Czteroręki Richard McGonagle
Ben10 (2005) Kajetan Lewandowki (Ben)
  • Zębal
  • Zębferno (odc. 24)
  • Policjant (odc. 27)
  • Sprzedawca w sklepie (odc. 29)
  • Ex (odc. 43)
Adam Krylik Phil (odc. 14) Robert Patrick
Jan Kulczycki Kaptain Shaw (odc. 3) Jim Ward
Agnieszka Kunikowska Camille (odc. 43) Grey DeLisle-Griffin
Cezary Kwieciński Kulopłot (niektóre odcinki IV serii) Fred Tatasciore
  • Benmumia
  • Upchuck (IV seria)
  • Zębal (IV seria)
  • Gała (odc. 49)
  • Ben10 cezary Kwieciński (Jamie odc1)
    Jamie small>(odc. 1)</small>
  • Ben10 cezary Kwieciński (Podwałdny Vilgaxa odc1)
    Jeden z załogi Vilgaxa (odc. 1, 13, 16)
  • Pomnik Kappa (odc. 32)
  • Kolega Todda #1 (odc. 35)
  • J.T. (odc. 36, 47)
  • Mały Inferno (odc. 42)
  • Jeden z piratów drogowych (odc. 44)
  • Jeżozwierz (odc. 45)
Katarzyna Łaska Studentka Akademii Bancroft (odc. 25) Kath Soucie
Beata Łuczak Kudłata (odc. 9, 25) Cree Summer
  • Kucharka w więzieniu (odc. 29)
  • Czarodziejka (odc. 42)
  • Kuzynka Lucy (odc. 43)
Wojciech Machnicki Przewodnik (odc. 23) Steve Blum
Kwaśny Oddech (odc. 25) Dee Bradley Baker
Lucyna Malec Cooper (odc. 48-49) Cathy Cavadini
Tomasz Marzecki Enoch – Przywódca „Organizacji” (odc. 11, 21) Richard Doyle
Aleksander Mikołajczak Kane North (odc. 34) John Cygan
  • Strażnik (odc. 35, 37)
  • Ochroniarz (odc. 36)
  • Inżynier NASA (odc. 37)
  • Pan Chciwy (odc. 45)
Jacek Mikołajczak Diamentogłowy Jim Ward
Ben10 (2005) Jacek Mikołajczak (Diamentogłowy)
  • Ben10 (2005) Jacek Mikołajczak (Ochroniarz odc2)
    Ochroniarz
  • Volcanus (odc. 19)
  • Enoch – Przywódca „Organizacji” (odc. 36, 40)
  • Jeden z więźniów (odc. 37)
  • Lorens Wainwright (odc. 44)
  • Spiker (odc. 45)
Jerzy Molga Marty (odc. 4) Walker Edmiston
Mateusz Narloch Gilbert (odc. 20) Jennifer Hale
Cezary Nowak Obozowicz (odc. 1, 16) Paul Eiding
Ben10 (2005) Cezary Nowa (Obozowicz odc1)
  • Policjant (odc. 9)
  • Złodziej (odc. 10)
  • Szary Diament (odc. 24)
  • Turysta na Wodospadzie Niagara (odc. 26)
Dariusz Odija Inferno Richard McGonagle
Ben10 (2005) Dariusz Odija (Inferno)
  • Hoverboard (odc. 5)
  • Ochroniarz w hotelu (odc. 7)
  • Drągal (odc. 9, 25)
  • Ratownik (odc. 11)
  • Ben10 (2005) Dariusz Odija (Diamentogłowy odc13)
    Diamentogłowy (odc. 13)
  • Jeden z więźniów (odc. 37)
  • Gaterboy (odc. 45)
Sławomir Pacek Kwaśny Oddech (odc. 48-49) Dee Bradley Baker
Wojciech Paszkowski Howell Wayneright (odc. 11) Larry Cedar
  • Jonah Melville (odc. 3)
  • Główny pomocnik wielkiego kleszcza (odc. 15)
  • Sublimino (odc. 27)
  • Dzwonek (odc. 30)
Grzegorz Pawlak Nauczyciel Bena (odc. 47) Steve Blum
Wieczny Król (odc. 48-49) Richard Doyle
Marcin Perchuć Burmistrz Iskrowic (odc. 6) Dwight Schultz
Monika Pikuła Czarodziejka (odc. 23) Kari Wahlgren
Krzysztof Plewako-Szczerbiński Kevin Levin (odc. 7, 16, 18, 26) Charlie Schlatter
Włodzimierz Press Prezydent (odc. 36) Richard McGonagle
Doktor Shueman (odc. 37) Richard Doyle
Miłogost Reczek Doktor Animo (odc. 41, 48-49)</small> Dwight Schultz
  • Benvicktor
  • Doktor Vicktor (odc. 37, 38)
  • Wieczny Król (odc. 40)
  • Hex (odc. 42)
  • Ojciec Joela (odc. 43)
  • Pan Beck (odc. 45)
  • Kevin 11.000 (odc. 46)
  • Kulopłot (odc. 47)
Jacek Rozenek Kulopłot (seria II i III) Fred Tatasciore
  • Porucznik Steel (odc. 16)
  • Vance Vetteroy (odc. 33)
  • Steve Kaminx – prezenter TV (odc. 37)
Modest Ruciński Cash (odc. 36, 47) Dee Bradley Baker
  • Spiker (odc. 34)
  • Kolega Todda #2 (odc. 35)
  • Strażnik wody (odc. 42)
  • Joel (odc. 43)
Katarzyna Skolimowska Przewodniczka po muzeum (odc. 10) Nancy Linari
Gwendolyn (zaklęcia w odc. 28) Tara Strong
Anna Sroka Ksylena (odc. 39) Grey DeLisle-Griffin
Tomasz Steciuk Cash (odc. 1) Dee Bradley Baker
Ben10 (2005) Tomasz Steciuk (Cash odc1)
Zbigniew Suszyński Clancy (odc. 12) Nicholas Guest
  • Ultimos (odc. 19)
  • S.A.M. (odc. 33)
Paweł Szczesny Strażnik (odc. 1) Jim Ward
Właściciel mieszkania Animo (odc. 2)
Ben10 (2005) Paweł Szczesny (Właścicel mieszkania odc2)
Joanna Węgrzynowska Joan Maplewood (odc. 35) Kath Soucie
Janusz Wituch Szybcior Jim Ward
Ben10 (2005) Dariusz Odija (Inferno)
  • Ben10 (2005) Janusz Wituch (Szara Materia)
    Szara Materia
  • Ben10 (2005) Janusz Wituch (Mucha)
    Mucha
  • Ben10 (2005) Janusz Wituch (Policjant odc2)
    Policjant
  • Mały Czteroręki (odc. 42)
  • Jeden ze zbirów (odc. 45)
  • Dzikie Pnącze (IV seria)
Jacek Wolszczak J.T. (odc. 1) Adam Wylie
Ben10 (2005) Jacek Wolszczak (J.T. odc1)
Krzysztof Zakrzewski Grzybnia (odc. 20) Fred Tatasciore
Leszek Zduń Benwilk Tara Strong
  • Dorosły Ben (odc. 28)
  • Elf Eryk (odc. 30)
  • Devlin (odc. 46)

Wykonanie piosenek

Wokalista Piosenka
Honorata Zajączkowska Wykonanie piosenki tytułowej
Ben10 Honorata Zajączkowska (Piosenka tytułowa)
Katarzyna Łaska
Anna Sochacka

Linki zewnętrzne

  • Ben 10 w polskiej Wikipedii
  • Ben 10 w bazie Filmwebu
  • Ben 10 w Internet Movie Database (IMDb)
CN Studios
Seriale Co za kreskówka!JaskiniątkaLaboratorium DexteraPrawdziwe przygody Jonny’ego QuestaJohnny BravoKrowa i KurczakJam ŁasicaAtomówki (1998)Mike, Lu i OgOwca w Wielkim MieścieMroczni i źli (Mroczne przygody Billy’ego i MandyZło w Potrawce) • Strażnicy czasuSamuraj JackGwiezdne wojny: Wojny klonówMegas XLRDom dla zmyślonych przyjaciół pani FosterHarcerz LazloPodwójne życie Jagody LeeMój partner z sali gimnastycznej jest małpąBen 10 (2005)WiewiórekKlasa 3000Co gryzie Jimmy’ego?ChowderTransformers AnimatedBen 10: Obca potęgaNiezwykłe przypadki FlapjackaPora na przygodę!Ben 10: Ultimate AlienGenerator RexZwyczajny serialTytan SymbionikLevel UpBen 10: OmniverseWujcio Dobra RadaSteven UniverseClarenceMixelePo drugiej stronie muruMiędzy nami, misiamiKroniki rodziny królewskiejAtomówki (2016)Ben 10 (2016)Magiczne magiimieczeOK K.O.! Po prostu walcz
Filmy Kryptonim: Klan na drzewie: Operacja Z.E.R.OCo gryzie Jimmy’ego?Billy i Mandy i zemsta BoogeymanaKryptonim: Klan na drzewie: Operacja W.Y.W.I.A.D.Ben 10: Tajemnica OmnitrixaPodpięść: Wariackie HalloweenEd, Edd i Eddy: Wielkie kinoBen 10: Wyścig z czasemBen 10: Alien SwarmOgnisty podmuchBen 10: Zniszczyć wszystkich kosmitówZwyczajny film
Kooprodukcje Ed, Edd i EddyChojrak – tchórzliwy piesOwca w Wielkim MieścieKryptonim: Klan na drzewieHi Hi Puffy AmiYumiTajemniczy SobotowieNiesamowity świat GumballaBohaterska wyprawa dzielnego księcia Ivandoe