FANDOM


Brothers in Arms: Road to Hill 30 – komputerowa gra typu first-person shooter z elementami strategicznymi, stworzona przez studio Gearbox Software na platformy Microsoft Windows, Xbox i PlayStation 3. Dubbingu doczekała się wyłącznie wersja przeznaczona na komputery osobiste, której światowa premiera miała miejsce 17 marca 2005 roku, zaś polska 15 kwietnia 2005. Gra doczekała się dwóch kontynuacji – Brothers in Arms: Earned in Blood (w Polsce wydanej wyłącznie z napisami) i Brothers in Arms: Hell’s Highway – oraz kilku tytułów pobocznych.

Fabuła

Gracz wciela się w postać sierżanta Matta Bakera, który przejmuje dowództwo nad oddziałem żołnierzy należących do 101. Dywizji Powietrznodesantowej Armii Amerykańskiej. Scenariusz gry obejmuje wydarzenia od lądowania wojsk w Normandii aż do bitwy o miejscowość Carentan. Rozgrywka została podzielona na siedemnaście misji, które rozciągają się w czasie od 6 do 14 czerwca 1944 roku.

Brothers In Arms: Road to Hill 30 jest połączeniem gatunków first-person shooter i gry taktycznej. Bohater dowodzi małymi oddziałami, składającymi się z kilku osób. Projektanci gry oddali do dyspozycji gracza dwa rodzaje drużyn: drużynę „ogniową” i szturmową. Zadaniem pierwszej z nich jest tłumienie ostrzału wroga, natomiast drugiej przeprowadzanie ataku na jego pozycje. Umiejętne wykorzystanie obu grup (flankowanie, zasadzki itd.) pozwala na osiągnięcie celu i ukończenie misji. Istnieje także możliwość zapauzowania gry, podczas której można obejrzeć sytuację taktyczną i zaplanować atak.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Ekipa

Twórca Funkcja
Brak danych

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Jarosław Łukomski Matt Baker Troy Baker
Jarosław Łukomski - BiARtH30
Tomasz Bednarek Stefan „Obi” Obrieski
Tomasz Bednarek - BiARtH30
Jarosław Boberek Kevin „Legs” Leggett
Jarosław Boberek - BiARtH30
Aleksander Czyż Larry James Allen
Aleksander Czyż - BiARtH30
Klaudiusz Kaufmann George Risner
Klaudiusz Kaufmann - BiARtH30
Wojciech Paszkowski Greg „Mac” Hassay Jeff Kribs
Wojciech Paszkowski - BiARtH30
Modest Ruciński Joe „Red” Hartsock David McGarry
Modest Ruciński - BiARtH30
Janusz Wituch Samuel Corrion Mike Neumann
Janusz Wituch - BiARtH30
Andrzej Hausner

Multimedia

Linki zewnętrzne