Fandom

Polski dubbing Wikia

Jarosław Boberek

4298stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij


Jarosław Boberek (ur. 14 czerwca 1963 w Szczecinku) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, reżyser polskiego dubbingu.

Biografia

Życie prywatne

Posiada trójkę dzieci: Mateusza, z pierwszego małżeństwa, oraz Franciszka (ur. 2 czerwca 1994) i Jana (ur. 11 listopada 1992) z drugiego małżeństwa z aktorką Iloną Kucińską, z którą rozwiódł się w lutym 2015 roku.

Kariera zawodowa

Występuje w Teatrze Studio oraz w Teatrze Praga w warszawskiej Fabryce Trzciny. Aktualnie jest członkiem zespołu Teatru Capitol w Warszawie. Widzowie telewizyjni znają go przede wszystkim z roli posterunkowego w serialu Rodzina zastępcza.

Jest jedną z czołowych postaci polskiego dubbingu, a wśród jego najbardziej znanych i najpopularniejszych ról głosowych znajdują się m.in. Kaczor Donald i król Julian w serii Madagaskar, w której wykonywał utwór „Wyginam śmiało ciało”. Użyczył głosu wielu postaciom z Cartoon Network, m.in. Edowi z Ed, Edd i Eddy, Czerwonemu z Krowy i Kurczaka, jak również bohaterom seriali animowanych dla dorosłych stacji 4fun.tv, w tym chociażby inspektorowi Erektorowi z serialu pod tym samym tytułem. Podkładał głos m.in. pod Jackiego Chana w filmach Karate Kid, W 80 dni dookoła świata i Nasza niania jest agentem.

Znany jest również polskim graczom komputerowym. Użyczył głosu w grze przygodowej The Longest Journey: Najdłuższa podróż, gdzie wcielił się w postać Kruka; w 2006 r. powrócił do tej roli w kontynuacji Najdłuższej podróży zatytułowanej Dreamfall: The Longest Journey. Dubbingował także tytułową postać w grze Prince of Persia: Dwa trony. Wcielił się w królika Maksa w grze Sam & Max: Sezon 1 oraz w detektywa Gustava McPhersona w grze przygodowej Still Life. Jest również polskim głosem Nathana Drake’a, głównego bohatera serii gier akcji Uncharted.

Użyczył również głosu Sercu w cyklu reklam TP S.A. Serce i Rozum.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Role w dubbingu

Filmy

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1995 Wiedźmy Jenkins Bill Paterson
1996 Uwolnić orkę
1997 Rob Roy Archibald „Archie” Cunningham Tim Roth
►
1998 Flubber Willy Barker, trener Wiewiorów Sam Lloyd
1998 Lassie Sam Garland Frederic Forrest
1998 Miłość i wojna
1999 Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo Watto Andy Secombe
►
2000 Wszyscy moi bliscy Kuhn Bohumil Klepl
2002 Asterix i Obelix: Misja Kleopatra Nikosis Édouard Montoute
►
  • ►
    Stary pirat
  • ►
    Właściciel sklepu na pustyni
  • ►
    Strażnik więzienia
  • ►
    Legionista strzelający z katapulty
  • ►
    Legionista na czele odwrotu
  • Sprzedawca sfinksów
2002 Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów Owen Lars Joel Edgerton
►
  • ►
    Watto
  • Ask Aak
2003 8. Mila Sol George Omar Benson Miller
►
2003 But Manitou Abahachi Michael Herbig
►
2003 Mali agenci 2: Wyspa marzeń Prezydent Christopher McDonald
►
2003 Old School Peppers Seann William Scott
►
2004 Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd Agent w laboratorium OSS
►
2004 Zapłata William Dekker Serge Houde
Przedstawiciel Nexim
2005 Legenda telewizji Motocyklista Thomas E. Mastrolia
►
2005 Gwiezdne jaja: Część I – Zemsta świrów Jim Siegfried Terpoorten
►
  • ►
    Szpieg sprzątający
  • ►
    Dostawca pizzy
  • Włóżmitu
2008 Asterix na olimpiadzie Konowałus Santiago Segura
►
2009 Janosik: Prawdziwa historia Jeden ze zbójów Jánošíka
2011 Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja Generał Cassio Tagge Don Henderson
►
2012 Niesamowity Spider-Man Rajit Ratha Irrfan Khan
2013 Hobbit: Pustkowie Smauga Alfrid Ryan Gage
2014 Hobbit: Bitwa pięciu armii Alfrid Ryan Gage
2014 Transformers: Wiek zagłady Brains Reno Wilson
2014 X-Men: Przeszłość, która nadejdzie Bolivar Trask Peter Dinklage
►
2015 Fantastyczna Czwórka
2016 Alicja po drugiej stronie lustra Czas Sacha Baron Cohen
2016 Dzień Niepodległości: Odrodzenie Bordeaux Arturo del Puerto
2016 Jak zostać kotem
2016 Szajbus i pingwiny Sierżant Gosch Dave Lawson
2017 Muppety na wyspie skarbów Gonzo Dave Goelz
  • Zwierzak
  • Waldorf
2017 Strażnicy Galaktyki vol. 2 Kaczor Howard Seth Green

Seriale

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1996 Parker Lewis nigdy nie przegrywa
2002 Całe zdanie nieboszczyka
2017 Garderoba Julie Hugo Tyler Bunch

Gry komputerowe

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1997 Atlantis: Zapomniane opowieści Seth
►
1997 Worms 2 Robale
►
2000 Baldur’s Gate II: Cienie Amn Korgan Krwawy Topór Bill Martin
►
  • ►
    Aran Linvail
  • ►
    Tiax
  • ►
    Chciwość
  • ►
    Uwięziony geniusz
  • ►
    Qadeel
  • ►
    Lisze
2000 The Longest Journey: Najdłuższa podróż Kruk Roger Raines
►
  • ►
    Zack Lee
    Wykrzyknik.png
  • ►
    Policjant na Grendel Avenue
2001 Baldur’s Gate II: Tron Bhaala Korgan Krwawy Topór Bill Martin
►
  • ►
    Elminster
  • ►
    Żołnierz Gromnira #1
2001 Empire Earth Rebeliant (Sztuka podboju)
2001 Fallout Tactics: Brotherhood of Steel (demo) Psycho
►
2001 Fallout Tactics: Brotherhood of Steel Matka Szponów Śmierci
►
  • ►
    Roshambo
  • ►
    Simon Dudley
  • ►
    Barman Joe
2001 Głupki z kosmosu Bud
►
Doktor Sakarin
►
2001 Icewind Dale: Serce zimy Hjollder Barry Dennen
►
2001 Kingdom Under Fire Russelant
►
2001 Original War Michaił Bierezow
►
  • ►
    P.P. Griszko
  • ►
    D. N. Płatonow
  • ►
    Denis Peterson
  • ►
    Pavel Szysky
  • ►
    Lektor czytający "Biuletyn Armii Czerwonej"
  • ►
    Jeremy Sikorski
  • ►
    A. B. Caricyn
  • ►
    Andy Cornell
  • ►
    Augustin Higgins
  • ►
    Camppel
  • ►
    Edward Winston
  • ►
    Louis Galio
2001 Pizza Connection 2
2001 Sacrifice Strącony (jednostka)
►
  • ►
    Druid (jednostka)
  • ►
    Gammel (jednostka)
2001 The Wiggles Wigglesy
►
  • ►
    Pustelnik
  • ►
    Profesor z klanu Jajogłowych
2002 Dzieci Egiptu Smuk
►
2002 Harry Potter i Komnata Tajemnic Zgredek
►
  • ►
    Filius Flitwick
  • ►
    Oliver Wood
  • ►
    Prawie Bezgłowy Nick
2002 Might and Magic IX Hanndl
►
  • ►
    Alfrigg Hafnarssen
  • ►
    Douglas
  • ►
    Wilam
  • ►
    Soundset – rozdrażniony
2002 Modi i Nanna: Sprytne smyki Olaf
►
  • ►
    Gnomy
  • ►
    Pomocnik kowala
2002 Warcraft III: Reign of Chaos Kapitan wojsk Arthasa
►
  • ►
    Król góry (bohater)
  • ►
    Mistrz ostrzy (bohater)
  • ►
    Łowca demonów (bohater)
  • ►
    Kanonierzy (jednostka)
  • ►
    Tauren (jednostka)
  • ►
    Plugastwo (jednostka)
  • ►
    Neeloc Lepkkopalcy
  • ►
    Feranor Steeltoe (część kwestii)
  • ►
    Anetheron
  • ►
    Mephistroth
  • ►
    Haomarush
  • ►
    Thrall (przerywnik filmowy)
  • ►
    Ambasador #1
  • ►
    Satyry
  • ►
    Wieśniacy
  • ►
    Bandyci
  • ►
    Leśne trolle
  • ►
    Ogry
  • ►
    Gobliny saperzy
  • ►
    Mistrz ostrzy z klanu Czarnej Skały
  • ►
    Wódz łowców niewolników
  • ►
    Znachor trolli
  • ►
    Siepacz chaosu
  • ►
    Strażnik gaju pilnujący więzienia Illidana
  • ►
    Starszy strażnik
2002 Warlords: Battlecry II Grabieżca (jednostka)
►
2003 Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy John McAffrey
2003 Ghost Master Ściemniak
►
  • ►
    Boski Krzak
  • ►
    Burzoszpon
  • ►
    Haniból Lektor
  • ►
    Pan Mieciu
  • ►
    Ślepiak
  • ►
    Światowidm
  • ►
    Tępy Kastecik
  • Nastolatek przywołujący duchy
2003 Gothic II Milten Dieter Gring
►
  • ►
    Babo
  • ►
    Pepe
  • ►
    Dar
  • ►
    Gaan
  • ►
    Ulf
  • ►
    Till
  • ►
    Rupert
  • ►
    Valentino
  • ►
    Hodges
  • ►
    Albrecht
  • ►
    Niclas
  • ►
    Parlaf
  • ►
    Wambo
  • ►
    Sengrath
  • ►
    Draal
2003 I.G.I-2: Covert Strike Porucznik Phillip White
►
2003 Rayman 3: Hoodlum Havoc André Ken Starcevic
►
Gumsi
►
2003 Robin Hood: Legenda Sherwood Dowódcy
►
  • ►
    Żebracy
  • ►
    Starcy
2003 ToCA Race Driver „Kubańczyk” Joe Sanchez Frank Rodriguez
►
  • ►
    Kazuo Wakayama
  • ►
    Kierowca Craig Gilbert
2003 Warcraft III: The Frozen Throne Thrall Chris Metzen
►
  • ►
    Alchemik (bohater; od patcha 1.17)
  • ►
    Satyry
  • ►
    Krwawa rzeź
  • ►
    Opętany bandyta
  • ►
    Saper
  • ►
    Ogry-strażnicy klanu Kamiennej Maczugi
  • ►
    Czarnoksiężnik
2004 Chicago 1930 Don Carmine Falcone
►
  • ►
    Hank O’Neill
  • ►
    Tony Cowell
  • ►
    Joe Gurney
2004 Colin McRae Rally 04 Pilot
2005 Codename: Panzers – Faza druga Hans von Gröbel Dave Cowgill
►
  • ►
    Jugosłowiańczyk #1
  • Brytyjski żołnierz
2004 Colin McRae Rally 2005 Pilot
2004 Podbój Rzymu Wódz Hunów
►
Mężczyźni Germanów
►
2004 Świątynia pierwotnego zła Kryształowe lustro
►
Senshock
►
2005 Age of Empires III Old Coot
►
  • ►
    Sakuma Kiichirō (The Asian Dynasties)
  • ►
    Chayton Blak (The WarChiefs)
  • Napoleon Bonaparte
2005 Brothers in Arms: Road to Hill 30 Kevin „Legs” Leggett
►
2005 Fenimore Fillmore: The Westerner Misiek
►
2005 Gothic II: Noc Kruka Bill
►
  • ►
    Paul
  • ►
    Rademes
  • ►
    Pardos
  • ►
    Tonak
  • ►
    Gaan
2005 Harry Potter i Czara Ognia Barty Crouch jr Sam Hazeldine
2005 Still Life Gustav McPherson Sven Eriksson
►
2005 The Bard’s Tale: Opowieści Barda Gower
►
  • ►
    Bodb trzeci
  • ►
    Dood
  • ►
    Metalowe usta
  • ►
    Wieśniak atakujący Barda w Finstown
  • ►
    Uchodźca z Finstown #4
  • ►
    Druidzi
  • ►
    Kunal trowy
  • ►
    Mieszkańcy wiosek
2005 Tom Clancy’s Splinter Cell: Chaos Theory Abrahim Zherkezhi
►
2006 Dreamfall: The Longest Journey Kruk Roger Raines
►
  • ►
    Awad
  • ►
    Amanon, uczeń Garmona
  • ►
    Klient Fringe #2
  • ►
    Strażnicy Azadi przy Wieży
2006 Eragon
2006 Gothic 3 Gelford Achim Barrenstein
►
  • ►
    Ugo
  • ►
    Ronar
  • ►
    Merdarion
  • ►
    Fraser
  • ►
    Charles
  • ►
    Knut
  • ►
    Mitch
  • ►
    Temmy
  • ►
    Jensgar
  • ►
    Asaru
  • ►
    Russel
  • ►
    Reto
  • ►
    Hector
  • ►
    Tippler
  • ►
    Markus
  • ►
    Darmok
  • ►
    Wutras
  • ►
    Orkowie
  • ►
    Głosy poboczne
2006 Heroes of Might and Magic V Dougal
►
  • ►
    Alyad
  • ►
    Argoth
  • ►
    Erasial
  • ►
    Veyer
2006 Heroes of Might and Magic V: Kuźnia przeznaczenia Imp Przydupas
►
Veyer
►
2006 Neverwinter Nights: Kingmaker Trip
►
  • ►
    Thaddeus Squilt
  • ►
    Stiletto
2006 Neverwinter Nights 2 Bishop Asa Seigel
►
2006 Paradise Strażnik rebeliantów #1
►
2006 Parkan II Oficer patrolu
►
2006 Prince of Persia: Dwa trony Książę Yuri Lowenthal
►
2006 Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse Policjanci
►
2006 Tom Clancy´s Splinter Cell: Double Agent Jamie Washington Kevin Glikmann
►
2007 Assassin’s Creed Tamir Ammar Daraiseh
►
2007 Test Drive Unlimited Autostopowicz
►
  • ►
    Adresat
  • ►
    Policjant
  • ►
    Zleceniodawca
2007 Wiedźmin Magister Jarosław Boberek
►
  • ►
    Alchemik
  • ►
    Yaren Bolt
  • ►
    Duch Kolekcjonera Kości
  • ►
    Herszt Salamandry
  • ►
    Gruby pijak
  • ►
    Starszy mężczyzna
  • ►
    Vodian
  • ►
    Bandyta Salamandry
  • Strażnik-kusznik
2008 Fallout 3 Stanislaus Braun
►
2008 Heroes of Might and Magic V: Dzikie hordy Khengkhi
►
2008 Mass Effect Morlan George Szilagyi
►
  • ►
    Porucznik Girad
  • ►
    Ernesto Zabaleta
  • Bramkarz
  • Krogański przywódca
2008 Quantum of Solace Generał Medrano
►
2008 Sam & Max: Sezon 1 Max Andrew Chaikin (odc. 1)

William Kasten (odc. 2-6)

►
2008 So Blonde: Blondynka w opałach Wódz Voo Doo
►
Elvis
►
2009 Burnout Paradise DJ Atomica Mark Hildreth
►
2009 Dragon Age: Początek Książę Bhelen Aeducan Wally Wingert
►
  • ►
    Athras
  • ►
    Kupiec w Lothering
  • ►
    Stary Tegrin
  • ►
    Dalijski łowca
  • ►
    Skrytobójca
  • ►
    Wilkołak
  • ►
    Uczony Gertek
  • ►
    Opryszek Berahta
  • ►
    Łowca
  • Elf o grzecznym głosie
2009 inFamous
2009 Killzone 2 Visari Brian Cox
►
2009 Mirror’s Edge Scyzor Tim Dale
►
2009 NecroVisioN Narrator Jarosław Boberek
►
  • ►
    Dowódca
  • ►
    Narrator listów
  • Żołnierze
2009 Painkiller: Resurrection Ramiel
►
2009 Transformers: Zemsta upadłych Long Haul Neil Kaplan
►
  • ►
    Grindor
  • ►
    Breakaway
  • Deceptikon
2009 Uncharted 2: Pośród złodziei Nathan Drake Nolan North
►
2010 Alicja w Krainie Czarów Tweedle-Dee
►
Tweedle-Dum
►
2010 Dragon Age: Początek – Przebudzenie Pierwszy Mark Meer
►
Zagubiony Mark Meer
►
2010 Heavy Rain Sklepikarz w parku
Kamerzysta
2010 Mass Effect 2 Grizz
►
Nadkapitan Urdnotów
►
2010 StarCraft II: Wings of Liberty Kraith
►
Duch (jednostka)
►
2010 TRON: Evolution Gibson Jensen Ackles
2011 1812: Serce Zimy Kuragin Jarosław Boberek
►
2011 Auta 2 Zygzak McQueen Keith Ferguson
►
2011 Battlefield 3 Faruk al-Baszir Ray Haratian
►
2011 Brink Żołnierz Ochrony Alex Newman
►
2011 Killzone 3 Sierżant Rico Velasquez Charles Everett
►
Uczony Visari Brian Cox
►
2011 LittleBigPlanet 2 Doktor Herbert Higginbotham Ewan Bailey
►
2011 nieSławny: inFamous 2 Lodowiec
►
Przechodnie
►
2011 Ratchet & Clank: 4 za jednego Pan Dinkles Steve Blum
►
2011 The Elder Scrolls V: Skyrim Louis Letrush Christopher Corey Smith
►
  • ►
    Omluag
  • Haldyn
  • Leontius Salvius
  • ►
    Etienne Rarnis
  • ►
    Ennis
  • ►
    Plautis
  • ►
    Salvianus
  • ►
    Ścigany
  • Łowca przygód
  • ►
    Głosy przechodniów
  • Głosy bandytów
  • Głosy Srebrnych Rąk
  • Głosy myśliwych
2011 Uncharted 3: Oszustwo Drake’a Nathan Drake Nolan North
►
2011 Wiedźmin 2: Zabójcy królów Yarpen Zigrin Jarosław Boberek
►
Ciaran aep Easnillien Jarosław Boberek
►
2012 Diablo III Paser Litton
►
  • ►
    Izual
  • ►
    Strażnik Findal
2012 Hitman: Rozgrzeszenie Wade Larry Cedar
►
2012 PlayStation All-Stars Battle Royale Nathan Drake Nolan North
►
  • ►
    Sly Cooper
  • ►
    Buzz
2012 Risen 2: Mroczne wody Kostuch
►
2012 Uncharted: Złota Otchłań Nathan Drake Nolan North
►
2013 God of War: Wstąpienie Akolita
►
Więzień
►
2013 Might & Magic: Heroes VI – Cienie mroku Mroczne Szepty
►
Raelag
►
2013 Sly Cooper: Złodzieje w czasie Sly Cooper Kevin Miller
►
2013 StarCraft II: Heart of the Swarm Kraith Richard Green
►
2014 Diablo III: Reaper of Souls Inarius
►
  • ►
    Gozek
  • ►
    Enkasi
2015 Heroes of the Storm Falstad
►
  • ►
    Balog
  • ►
    Eryk
  • ►
    Olaf
  • ►
    Ragnaros
2015 Rise of the Tomb Raider Ocalali
►
Strażnik miejski Kitieżu
►
2015 StarCraft II: Legacy of the Void Zegota
2015 Uncharted: Fortuna Drake’a Nathan Drake Nolan North
►
2016 Battlefield 1 Porucznik Whitehall David de Lautour
►
2016 Call of Duty: Infinite Warfare ETH.3n Jeffrey Nordling
►
2016 Uncharted 4: Kres złodzieja Nathan Drake Nolan North
►
2016 Wiedźmin: Dziki Gon – Krew i wino Hrabia Beledal Jarosław Boberek
►
2017 Elex

Filmy animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2002 Władca pierścieni Gollum / Sméagol Peter Woodthorpe
2004 Kroniki Riddicka: Mroczna furia Najemnik
►
Komputer pokładowy
►

Seriale animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2000 Dilbert Leonard
2005 Megas XLR Gayven
2015 BoJack Horseman Narrator audiobooka George Takei
►
  • Dealer narkotyków (odc. 1)
  • Barman (odc. 2)
  • Reżyser Rozbrykanych (odc. 3)
  • Lemur (odc. 3)
  • Jogger (odc. 4)
  • Audiobook (odc. 13)
  • Głos radia (odc. 14)
2017 Brickleberry Connie Cunaman Roger Black
►
Szop
►


Twórca dubbingu

Filmy

Rok Tytuł Funkcja Studio
2015 Fantastyczna Czwórka Reżyseria Studio Sonica / Mafilm Audio Kft.
2016 Jak zostać kotem Reżyseria Studio PRL

Gry komputerowe

Rok Tytuł Funkcja Studio
2001 Fallout Tactics: Brotherhood of Steel Reżyseria Studio FX
2002 Warcraft III: Reign of Chaos Start International Polska
2010 God of War: Duch Sparty Studio PRL
2010 Start the Party!
2011 SOCOM: Polskie siły specjalne


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki