FANDOMKrzysztof Czeczot (ur. 25 lipca 1979 roku w Bytowie) – polski aktor, dramaturg i reżyser.

Życiorys

W 2002 ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi, wykładowca PWSFTviT w Łodzi (doktorat) oraz Akademii Teatralnej w Warszawie.

W latach 2002–2009 występował na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie, następnie w Teatrze Rozmaitości w Warszawie.

Autor kilku dramatów, libretta operetki Piękna Helena Jacques’a Offenbacha. Autor słuchowisk radiowych oraz audiobooków. Wyreżyserowany przez Czeczota audiobook Gra o Tron otrzymał nagrodę miesięcznika Film – Złota Kaczka 2012. W lutym 2013 Program Trzeci Polskiego Radia wyemitował słuchowisko Czeczota pt. Andy, w którym grający tytułową rolę Adam Woronowicz dialoguje m.in. z Romanem Wilhelmim (głos Wilhelmiego pochodzi z archiwów Polskiego Radia). Na festiwalu Prix Europa w Berlinie otrzymał prestiżową nagrodę Best European Radio Drama of the Year 2013 za słuchowisko Andy.

W grudniu 2014 roku Czeczot zadebiutował jako reżyser w Teatrze Telewizji inscenizując Miss Hiv Macieja Kowalewskiego. Następnie dla TVP 2 wyreżyserował Światło w nocy Macieja Karpińskiego. Od 2013 roku prowadzi dom producencki osorno.pl. Jest też pomysłodawcą i producentem największego słuchowiska na świecie - „BIBLIA AUDIO superprodukcja”.

Krzysztof Czeczot wystąpił w kilkudziesięciu filmach i serialach telewizyjnych.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Role w dubbingu

Filmy

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2018 Deadpool 2 Peter (wersja kinowa) Rob Delaney
Krzysztof Czeczot - Deadpool2

Linki zewnętrzne