FANDOM


Księżniczka Caraboo – amerykański thriller sensacyjny z 1993 roku w reżyserii Dominica Seny. Dubbing do filmu zlecony został w latach 90. przez Canal+, który jako jedyny emitował go w takiej wersji. Premiera wersji z dubbingiem miała miejsce na antenie stacji 6 października 1995 roku.

Fabuła

Utrzymana w klimacie baśni opowieść o pięknej księżniczce, której akcja rozgrywa się w 1817 roku. W hrabstwie Devon pojawia się młoda żebraczka, mówiąca niezrozumiałym dialektem. Wśród ludu rozchodzi się wieść, że jest księżniczką z odległych wysp, którą porwali piraci i której udało się uciec ze statku niewolników. Zafascynowana jej pochodzeniem lady Worrall bierze ją pod swą kuratelę, dzięki czemu Caraboo staje się ozdobą salonów, a wdzięk i poczucie godności daje jej powszechny szacunek. Jednak zakochany w księżniczce dziennikarz Gutch próbuje dowiedzieć się, kim naprawdę jest tajemnicza piękność.
Źródło opisu: Ale kino+

Ekipa

Twórca Funkcja
Start International Polska Realizacja nagrań
Ewa Złotowska Reżyseria

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Księżniczka Caraboo / Mary Baker Phoebe Cates
Pan Worrall Jim Broadbent
Pani Worrall Wendy Hughes
Frixos Kevin Kline
Profesor Wilkinson John Lithgow
Gutch Stephen Rea

Linki zewnętrzne

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki