FANDOM


Mściciel na harleyu (ang. Renegade) – amerykański serial sensacyjny realizowany w latach 1992–1997. Dubbing do niego zlecony został w latach 90. przez Canal+, który jako jedyny emitował serial w takiej wersji. Emisja rozpoczęła się 27 maja 1995 roku. W ogólnodostępnych telewizjach emitowany w wersji lektorskiej pod tytułem Renegat.

Fabuła

„Był gliniarzem i to dobrym gliniarzem. Jedynym jego błędem było zeznawanie przeciwko skorumpowanym kolegom z policji. Za to postanowili go zabić. Ofiarą padła jednak kobieta, którą kochał. Wrobiony w morderstwo, wyjęty spod prawa, ścigany jak zwierzę, sam stał się myśliwym, łowcą nagród... i renegatem”.

Wrobiony w morderstwo oficera policji Buzzy’ego Burrella przez Dixona, Reno Raines zostaje wysłany do więzienia, jednak szybko z niego ucieka. Dixon wysyła za nim zawodowego łowcę nagród rdzennego Amerykanina Bobby’ego Sixkillera (Branscombe Richmond), jednak Reno ratuje życie Bobby’emu i zyskuje jego zaufanie. Przyjmując nazwisko Vince Black, pracuje jako łowca nagród dla Sixkiller Enterprises. Jednocześnie poszukuje jedynej osoby, która mogłaby oczyścić jego imię – świadka zwanego Hound Adams (Geoffrey Blake), który, obawiając się o własne życie, ujawni się jedynie gdy Reno zabije Dixona, czego Reno zrobić nie chce.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Ekipa

Twórca Funkcja
Start International Polska Realizacja nagrań
Paweł Galia Reżyseria

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Janusz Wituch Reno Raines / Vince Black Lorenzo Lamas
►
Marcin Kudełka Bobby Sixkiller Branscombe Richmond
►
Cheyenne Phillips Kathleen Kinmont
►
Donald „Dutch” Dixon Stephen J. Cannell
Jacek Brzostyński Narrator
►
W pozostałych rolach
Mariusz Leszczyński Frank Trager Dick Anthony Williams
►
Arkadiusz Bazak Jeremy Sullivan James Cromwell
►
Agata Gawrońska-Bauman Gretchen Toliver Timi Prulhiere
►
Hanna Kinder-Kiss Reporterka Kimberley Bennett

Linki zewnętrzne

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki