FANDOM


Miasteczko Twin Peaks: Ogniu, krocz ze mną (ang. Twin Peaks: Fire Walk with Me) – amerykański dramat grozy z 1992 roku w reżyserii Davida Lyncha, zrealizowany na podstawie serialu Miasteczko Twin Peaks. Dubbing do filmu zlecony został w latach 90. przez Canal+, który jako jedyny emitował go w takiej wersji. Premiera wersji z dubbingiem miała miejsce na antenie stacji w 1995 roku.

Fabuła

Twin Peak: Ogniu, krocz za mną to prequel zrealizowanego przez Lyncha w latach 1988-1990 niezapomnianego serialu Miasteczko Twin-Peaks. Film przedstawia historię ostatniego tygodnia życia zamordowanej w niewyjaśnionych okolicznościach Laury Palmer.

Ciało Laury zostaje znalezione na brzegu rzeki. Prowadzone przez agenta Coopera śledztwo wykazuje, że dziewczyna prowadziła podwójne życie. Za dnia była wzorową uczennicą liceum, a wieczorami bywalczynią nocnego klubu, uzależnioną od narkotyków zagubioną kobietą. Okazuje się również, że samodestrukcyjne skłonności Laury były wynikiem traumatycznych przeżyć z dzieciństwa – Laura była wykorzystywana seksualnie przez swojego ojca Lelanda...
Źródło opisu: Ale kino+

Ekipa

Twórca Funkcja
Start International Polska Realizacja nagrań
Ewa Złotowska Reżyseria

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Jerzy Zelnik Leland Palmer Ray Wise
Laura Palmer Sheryl Lee
Shelly Johnson Mädchen Amick
Bobby Brigs Dana Ashbrook
Ronette Pulaski Rhoebe Augustine

Linki zewnętrzne