FANDOM


Pora na przygodę (ang. Adventure Time, 2010-2018) – amerykański serial animowany autorstwa Pendletona Warda, stworzony przez Frederator Studios we współpracy z Cartoon Network Studios.

Premiera serialu w Polsce (emitowanego na podstawie ocenzurowanej wersji brytyjskiej) miała miejsce 28 stycznia 2011 roku.

Fabuła

Pora na przygodę! to opowieść o dwóch najlepszych przyjaciołach: Jake’u – magicznym psie o wielkim i dobrym sercu oraz Finnie – narwanym chłopcu, który ponad wszystko pragnie zostać bohaterem. Są oni najlepszymi kumplami, a zarazem przyrodnimi braćmi. Znają swoje wszystkie sekrety, wspierają się w trudnych chwilach, czasem kłócą, jednak wiedzą, że mogą na sobie polegać. Jake jest starszy od swego towarzysza i często służy mu radą i pomocą, choć nie zawsze czyni to z rozwagą – ma tendencję do ulegania emocjom i udzielania dyskusyjnych wskazówek. Przyjaciele chętnie podejmą się każdego zadania; z równą ochotą wykonują zarówno drobne zajęcia jak i odpowiedzialne misje, jednak zawsze kierują się chęcią czynienia dobra.

Oglądając poszczególne odcinki widz może odnieść wrażenie przypadkowości odcinków i nieliniowości fabuły, lecz tak naprawdę jest ona "przemycana" w poszczególnych epizodach, aby nadać wszystek spójny i logiczny sens. Dzięki temu zabiegowi każdy, nawet najmniejszy szczegół może okazać się kluczowym elementem w danym wątku. W serialu nie brakuje typowych elementów dla filmów przygodowych: ratowania księżniczek, walki z potworami, czy pomagania ludziom w potrzebie.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Ekipa

Twórca Funkcja
Studio Sonica (serie I-VII) Realizacja nagrań
SDI Media Polska (serie VIII-X)
Jerzy Dominik (serie I-VII) Reżyseria
Marek Robaczewski (seria VIII)
Artur Tyszkiewicz (seria X)
Jan Chojnacki (niektóre odcinki z serii I-VII, seria X) Dialogi
Olga Świerk (niektóre odcinki z serii I-VII)
Piotr Lenarczyk (seria VIII)
Maciej Sapiński (serie I-VII) Dźwięk i montaż
Agnieszka Kudelska (serie I-VII) Organizacja produkcji
Marek Krejzler (serie I-VII) Teksty piosenek i opracowanie muzyczne

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Grzegorz Drojewski Finn Mertens Jeremy Shada
Pora na przygodę - Finn - Grzegorz Drojewski
Stefan Knothe Jake John DiMaggio
Pora na przygodę - Jake - Stefan Knothe
Jermaine (odc. 93a) Tom Scharpling
Agnieszka Fajlhauer Królewna Balonowa Hynden Walch
Pora na przygodę- królewna balonowa - Agnieszka Fajlhauer
  • Królowa Grudkowego Kosmosu (odc. 1b)
  • Królewna Duch (odc. 14a)
  • Drzewna Wiedźma (odc. 18b)
  • Margaret (odc. 56a)
  • Mama Kubusia (odc. 97a)
Klementyna Umer Marcelina, królowa wampirów Olivia Olson
Pora na przygodę- Marcelina - Klementyna Umer
  • Pora na przygodę-BMO- Klementyna Umer
    BMO
  • Panna Jednorożek (większość odcinków)
  • Pora na przygodę - Królewna szlamu- Klementyna umer
    Królewna Szlamu
  • Margaret (odc. 5b)
  • Syrena z Rzeki Śmieci (odc. 7b)
  • Stara Królewna (odc. 9a)
  • Kasia (odc. 9b)
  • Sandra (odc. 13a)
  • Królewna Szlamu (odc. 14a, 55b, 70a, 80a, 125b)
  • Boobafina (odc. 16a)
  • Maria (odc. 20b)
  • Zuza Silna (odc. 22b)
  • Królewna Duch (odc. 39a)
  • Basia (odc. 41b)
  • Minerva Martens, mama Finna (odc. 52b-53b)
  • Krysia (odc. 91b)
  • Patrycja St. Pim (odc. 116b)
  • Muzyczna Jama (odc. 141-142)
Wojciech Paszkowski Lodowy Król Tom Kenny
Pora na przygodę- Lodowy król -Wojciech Paszkowski
  • Szymon Petrikow (oprócz odc. 140-141)
  • Pora na przygodę- James Baster- Wojciech Paszkowski
    James Baxter
  • Orzech (odc. 1a)
  • Monty (odc. 1b)
  • Pożeracz strachu (odc. 8b)
  • Burmistrz Karol (odc. 13a)
  • Leśny Czarodziej (odc. 16a)
  • Lucjusz Evergreen (odc. 86a)
  • Magiczny Gość (odc. 88a)
  • Fioletowa Królewna (odc. 113a)
W pozostałych rolach
Anna Apostolakis-Gluzińska Margaret (odc. 84b, 119b, 127a, 137a) Maria Bamford
Pora na przygode- Margaret- Anna Apostolakis-Gluzińska
  • Kosmiczna sowa (odc. 3a, 66a)
  • Królewna Hotdog (odc. 4b)
  • Tiffany (odc. 5a, 60b, 90b, 117a)
  • Orzechowy Markiz (odc. 10a)
  • Cake (odc. 55b, 114a, 131b)
  • Clerk (odc. 63a)
  • Cytrusek Beznadziejsk (odc. 69b, 75a-75b, 89b)
  • mama Słoniczki (odc. 72b)
  • Samantha (odc. 73b)
  • Urszula (odc. 77a)
  • Gienio (dinozaur) (odc. 86a, 112b)
  • siostra Faworka (odc. 117b)
  • Ciocia Lizia (odc. 134b)
Wit Apostolakis-Gluziński T.V. (odc. 91b, 111b) Dan Mintz
Waldemar Barwiński Cytryndor Justin Roiland
Pora na przygodę- Cytryndor-Waldemar Barwiński
  • Człowiek Banan (odc. 35b, 72a)
  • Palak (odc. 37b, 51a)
  • Pan (odc. 38b)
  • Wacek (odc. 72b, 84b, 136a)
  • Pora na przygodę - Kim Kil Whan - Waldemar Barwiński
    Kim Kil Whan (odc. 83a 124a, 137a)
  • Prismo (odc. 87b, 94b-95a, 109b)
  • Król Żółw (odc. 114a)
  • Toronto (odc. 135b)
Adam Bauman Wujek Gumbald (odc. 141-142) Fred Melamed
Tomasz Bednarek Robak Robcio (odc. 25a, 54a, 57a, 82b, 110b, 111a, 113a, 125a) Steve Little
Pora na przygodę- Robcio -Tomasz Bednarek
  • Brad (odc. 1b)
  • Górnik (odc. 5b)
  • Nagi czarodziej (odc. 5b)
  • Bufo (odc. 6a)
  • Zap (odc. 9b)
  • Orzechowy Książę (odc. 10a, 11a)
  • Maniek (odc. 12a, 30a, 78b, 90a)
  • Palak (odc. 19a)
  • Gumek (odc. 20b)
  • Robciu (odc. 25a, 54a, 57a, 82b, 110b, 111a, 113a, 125a)
  • Książę Balonowy (odc. 30a, 55b, 114a)
  • Tromo (odc. 53a-53b)
  • Królewa Dmuchaniec (odc. 61a, 86b)
  • Ron James (odc. 62a, 77b, 83b)
  • Shelby (odc. 73b)
  • Kent (odc. 82b)
  • Pora na przygodę- Miętówka-Tomasz Bednarek
    Miętówka (odc. 125b)
  • Pora na przygodę- Użytkownik tooter9-Tomasz Bednarek
    Użytkownik Tooter9
Jarosław Boberek Królewna Grudkowego Kosmosu Pendleton Ward
Pora na przygodę-KGK- Jarosław Boberek
  • Góra (odc. 5b)
  • Elektroidy (odc. 5b)
  • Żaba (odc. 6a)
  • stary czarodziej (odc. 6a)
  • Ognista traszka (odc. 8b)
  • Gork (odc. 9b)
  • Król Zły (odc. 26a, 52b-53b, 85b, 109b, n132a)
  • Marcelina pod postacią demona (odc. 40a)
  • Koń (odc. 43b)
  • Rikardio (odc. 49b)
  • Balonowy Strażnik (odc. 51b, 52b)
  • Wielki Los (odc. 53a-53b, 109b)
  • Kosmiczna Sowa (odc. 53b, 94b)
  • Książę Grudkowego Kosmosu (odc. 55b, 81a, 114a)
  • Randy (odc. 56b)
  • Piotr Sasafrass (odc. 63a)
  • Kee-Oth (odc. 73a-73b)
  • Pora na przygodę- Czarodziej traw- Jarosław boberek
    Czarodziej Traw (odc. 76b, 123b)
  • Bella Noche (odc. 77b)
  • Darren (odc. 82a)
  • król wampirów (odc. 100a, 102ab)
  • Bananowy Strażnik (odc. 114b)
Wojciech Chorąży Kuzyn Gumcio (odc. 134b, 136b) Tom Kenny
Sebastian Cybulski Życiodajny Mag (odc. 140) Dana Snyder
Orzechowy Książę (odc. 141-142) Steve Little
Izabela Dąbrowska Cesarzowa (odc. 100ab) Rebecca Romijn
Marta Dobecka Frieda Jasika Nicole
Pora na przygodę- Frieda-Marta Dobecka
Jerzy Dominik Pan Świnia (odc. 32b) Ron Lynch
  • Sowa (odc. 54b)
  • Włóczniomiś (odc. 113b)
  • Jurek (mantikora) (odc. 116a)
Dorota Furtak-Masica Doktor Królewna Melinda Hill
Pora na przygodę- Doktor Królewna-Dorota Furtak-Masica
  • Królewna Malinka (odc. 3a)
  • Nimfa #2 (odc. 17a)
  • Królewna Hotdog (odc. 24b)
  • Tosia (odc. 91b)
  • Tosia, siostra Kostka (odc. 94a)
Anna Gajewska Doktor Fuj (Doktor Gross) (odc. 117a) Lennon Parham
Pora na przygode- Doktor Fuj-Anna Gajewska (odc.237)
Zuzanna Galia Niebieska Wiedźma (odc. 132b) Lauren Lapkus
Janusz German Wujek Gumbald (odc. 134a-135a, 137b, 139b) Fred Melamed
Natalia Jankiewicz Bonnibel (odc. 134b) Livvy Stubenrauch
Julia Kamińska Betty Grof (wcześniejsze odcinki) Lena Dunham
Ewa Kania-Grochowska Lodowa Królowa (odc. 114a) Grey DeLisle-Griffin
Julia Kołakowska-Bytner Królewna Ognia Jessica DiCicco
Pora na przygodę- Królewna Ognia- Julia Kołakowska-Bytner
  • Fiona
  • Robal (odc. 32b)
  • Uściskołak Alfa (odc. 43a)
  • Twardy (odc. 50b, 109a)
  • Blargetha (odc. 70a)
  • Canyon (odc. 78a, 107a)
  • Erin (odc. 79a)
  • Czesia (odc. 91a)
  • Nimfa #1 (odc. 113a)
  • Muzyczna jama (odc. 115a)
  • Pora na przygodę- Betty Grof-Julia Kołakowska-Bytner
    Betty (późniejsze odcinki)
Zbigniew Konopka Pan Świnia (niektóre odcinki) Ron Lynch
Pora na przygodę- Pan świnia- Zbigniew Konopka
  • Olbrzym (odc. 2a)
  • Biznesmeni (odc. 4b)
  • Rabuś (odc. 5b)
  • Smok (odc. 5b)
  • Żniwiarz (odc. 6a)
  • Król robak (odc. 6b)
  • Narrator (odc. 8b)
  • Żółw (odc. 10a)
  • Wilkojaki (odc. 10b)
  • Pan Gąska (odc. 16a)
  • Śmierć (odc. 22a 47a)
  • Golem (odc. 24b)
  • Pan Ciastko (Pan Mufinek) (odc. 25a, 50b)
  • Śnieżny golem (odc. 29b)
  • Wielki Mistrz Czarodziejskich Ceremonii (odc. 31b 62a 77b)
  • Smuga (odc. 32b)
  • Cynamonek (odc. 30a, 33b, 34b, 41a, 43a-43b, 66b, 68b, 72b, 77a, 80a, 89a-89b, 111b, 115b)
  • Mildwin (odc. 38a)
  • Cyklop (odc. 38b)
  • Demon Krwi (odc. 39b)
  • Mantikora (odc. 47a, 95a, 116a)
  • Ciuchcia (odc. 49a)
  • Leśny Czarodziej (odc. 51b)
  • Miś (odc. 52b)
  • Hipnokapłan (odc. 70b)
  • Wielki Król (odc. 92a)
  • Trawieniec (odc. 94a)
  • Bobby (odc. 109b)
Jacek Kopczyński Donek Kevin Michael Richardson
  • Maniek (odc. 1a)
  • Klucznik (odc. 2a)
  • Robciu (odc. 5a)
  • Kaktus (odc. 5b)
  • Kubło książę (odc. 11b)
  • Szewc (odc. 13b)
Krystyna Kozanecka Jake Junior (odc. 56a, 60b, 62b) Kristen Schaal
  • Królowa Grudkowego Kosmosu (odc. 30b)
  • Księżniczka Malinka (odc. 35a, 36b, 55b)
  • Kropelka (odc. 38b)
  • młoda Marcelina (odc. 59a)
  • Bonnie (odc. 60a)
Jacek Król Chmura burzowa Kevin Michael Richardson
  • Tom Dwa Bochny (odc. 99b)
  • sekretarz Ośmiornica (odc. 106b)
Magdalena Krylik-Gruziel Jake Junior (odc. 83a) Kristen Schaal
  • Melissa (odc. 1b)
  • Grzyby (odc. 5b)
  • Reszka (odc. 7a)
  • Stonesy (odc. 7b)
  • Maja (odc. 82a)
  • Laura (odc. 86b)
Agnieszka Kudelska Zuza Silna / Kara (serie VI-VIII) Jackie Buscarino
Pora na przygodę- Zuza-Agnieszka Kudelska
  • Pora na przygodę- Słoniczka -Agnieszka Kudelska
    Słoniczka
  • Pora na przygodę- Bercer-Agnieszka Kudelska
    Bercer (większość odcinków)
  • Królewna Szlamu (odc. 3a)
  • Królewna Żółw (odc. 14a, 21a)
  • Nimfa #1 (odc. 17a)
  • Łapek (odc. 24a)
  • Blombo (odc. 50b)
  • Pochodnio (odc. 51a)
  • Suzy (odc. 76b)
  • Terry (odc. 79a)
  • żona Kim Kil Whana (odc. 83a)
  • mama Marceliny (odc. 99b)
Sara Lewandowska Słodziak (odc. 127a, 130b) Ethan Maher
Pora na przygode- Słodziak-Sara Lewandowska
Sebastian Machalski Fern Hayden Ezzy
Wojciech Machnicki Skrobek (odc. 1a, 12a) Tom Kenny
Pora na przygode- Skrobek-Wojciech Machnicki
  • Pan Ciastko (odc. 1a)
  • Król Grudkowego Kosmosu (odc. 1b)
  • Minotaur (odc. 2a)
  • stary głos Panny Jednorożek (odc. 5a)
  • Mędrzec (odc. 8b)
  • Billy (odc. 13b)
Bartłomiej Magdziarz Laserowy Czarodziej (odc. 62a) Tom Kenny
Braco Johnny Pemberton
Bartosz Martyna Kaowiec Andy Samberg
Pora na przygodę Kaowiec-Bartosz Martyna
  • Duch (odc. 14b)
  • Joshua (odc. 17b)
  • Bob (odc. 18a)
  • Grześ (odc. 19b)
  • Doktor Pączek (odc. 23a)
  • Cynamonek (odc. 25a)
  • Grześ (odc. 25b)
  • Jaybird (odc. 32b)
  • Bąbel (odc. 39a)
  • Hula Ho (odc. 50a)
  • Bananowy Strażnik (odc. 50b)
  • Prismo (odc. 53a-53b)
  • Magiczny Gość (odc. 55a, 69a)
  • Doktor Książę (odc. 55b)
  • T.V. (odc. 67b)
  • Bunia (odc. 114b)
  • Goblin (odc. 134b)
  • Guziec Donek (odc. 136a)
Maksymilian Michasiów DJ Plom John Hodgman
Pora na przygodę- DJ plom-Maksymilian Michasiów
  • Książę Ognia
  • Ściana wody (odc. 131a)
  • Miętówka (odc. 136b)
Mieczysław Morański Bożek Imprez (odc. 17a, 61b, 64b) Dee Bradley Baker / Cole Sanchez
  • Sir Slicer (odc. 14b)
  • Pan Lis (odc. 16a)
  • Krasnali Książę (odc. 20a)
Mateusz Narloch Syn Rap Misia (odc. 135b) Jonathan Park
Magiczny Gość (odc. 138b, 141-142) Tom Kenny
Joanna Pach-Żbikowska Patrycja St. Pim (odc. 127b-128a) Lauren Lapkus
Pora na przygode- Patrycja St Pim - Joanna Pach-Żbikowska
  • Król Pięknisiów (odc. 27a)
  • młoda Marcelina (odc. 28a, 99b)
  • Me-Mow (odc. 35a, 105a)
  • Goliad (odc. 44b)
  • Grob (odc. 47a)
  • Rondel (odc. 46a)
  • Jamaica (odc. 50b, 109a)
  • Książka o przygodach Fiony i Cake’a (odc. 57a)
  • Maja (odc. 68b)
  • Shoko (odc. 70b)
  • Oranżadka (odc. 74b, 105a)
  • Sue (odc. 76b)
  • Królewna Śniadania (odc. 80a, 128b)
  • Królewna Strudel (odc. 80a)
  • Słodziak (odc. 85b 95b)
  • serce Marceliny (odc. 102b)
  • Nimfa #3 (odc. 113a)
Grzegorz Pawlak Martin Mertens Stephen Root
Pora na przygodę- Martin- Grzegorz Pawlak
  • Pułkownik Popcorn (odc. 82a, 84a, 90a, 112a)
  • Kenneth (odc. 84a)
Aleksandra Radwan Czarodziejka-łowczyni Jenny Slate
Miłogost Reczek Toronto (odc. 85b, 97a, 104a) Paul Scheer
  • Jeżozwierz (odc. 54b)
  • Cytryjan (odc. 57b)
  • Czarodziej (odc. 58a)
  • stary Finn (odc. 60a)
  • Starogmiot (odc. 62a)
  • Jimmy (odc. 63a)
  • Flint (odc. 67b)
  • Moe Mastro Giovanni (odc. 68a, 118)
  • lider Gangu Czyściochów (odc. 70b)
  • Phlannel Boxingday (odc. 75b)
  • Władca Ognia / Don Jan (odc. 77a)
  • Śmierć (odc. 77b)
  • Pożeracz strachu (odc. 78a)
  • Starożytny Tandem Wojennego Słonia (odc. 81b- 82a)
  • Szczypawka (odc. 82b)
  • Liściobród (odc. 82b)
  • Rozjemca (odc. 84a)
  • Eryk Kimson (odc. 88a)
  • Mateusz (odc. 89b)
  • Marcel Rożek (odc. 93b)
  • Hierofant (odc. 99b-100a, 101a)
  • Naukowy Kot (odc. 111a, 113b)
Lidia Sadowa Doktor Gross (Doktor Fuj) (odc. 121a, 122a) Lennon Parham
Pora na przygodę- Doktor Fuj-Lidia Sadowa
  • Pora na przygodę- Alva-Lidia Sadowa
    Alva
  • Pora na przygode- Charlie- Lidia Sadowa
    Charlie
  • Nimfa #2 (odc. 113a)
  • Królewna Bandytów (odc. 113b)
  • Ciągutka (odc. 114a)
Natalia Sikora Zuza Silna / Kara (odc. 33a) Jackie Buscarino
Wojciech Słupiński Miętówka (większość odcinków) Steve Little
  • Aquandrius (odc. 24b)
  • Cake (odc. 30a 81a)
  • Barman (odc. 32b)
  • Szczurzy Król (odc. 82b)
Milena Suszyńska-Dziuba Becia Willow Smith
Zbigniew Suszyński Flint Dee Bradley Baker
  • Strażnik Góry Mateusza (odc. 89b)
  • porucznik Mrówczyński (odc. 90b)
Krzysztof Szczepaniak Szczerbek Sean Giambrone
Patrycja Szczepanowska Królewna Śniadania (odc. 28b) Grey DeLisle-Griffin
Pora na przygodę- Królewna Śniadania-Patrycja Szczepanowska
  • Lodowa Królowa (odc. 30a)
  • Obdarta Królewna (odc. 32b)
Paweł Szczesny Pan Ciastko (Mufinek) (niektóre odcinki) Dee Bradley Baker
Pora na przygodę- Pan ciastko-Paweł Szczesny
  • Skrobek (niektóre odcinki)
  • Muszlak (odc. 16b)
  • Kryształowy Strażnik (odc. 17b)
  • Królewna Mięśni (odc. 18b)
  • Kamienny Czarodziej (odc. 31b)
  • Król Ognia (odc. 37b, 51a, 58b, 66b, 77a, 114b, 135b)
  • Moldos (odc. 38a)
  • Kostek (odc. 43b, 54a, 62b, 94a)
  • Królewna Żółw (odc. 44a, 45b, 107b)
  • Abraham Lincoln (odc. 47a)
  • Książę (odc. 50a)
  • Bufo (odc. 51b, 62a)
  • Billy (odc. 52b, 78a)
  • Xergiok / Ptakolud (odc. 59a)
  • Życiodajny Mag (odc. 83b, 92b)
  • Balthus (odc. 86a)
  • burmistrz Jake’owa (odc. 88a)
  • Klaudiusz (odc. 99a-99b, 102b)
  • Megagrzyb (odc. 107a)
  • Burmistrz Karol (odc. 113b)
  • Grand Prix (odc. 114b)
Jakub Szydłowski Lemoniadek (odc. 74b, 105a, 107a) Jack Pendravis
  • Ash (odc. 28a)
  • Papierowy Piotr (odc. 38a)
  • Joshua (odc. 39b)
  • Hunson Abadeer (odc. 40b, 136b)
  • Ed (odc. 41b)
  • Królewna Ciastko (odc. 46a, 102b)
  • Grod (odc. 47a)
  • Bruno (odc. 60b)
  • Laserowy Czarodziej (odc. 77b)
  • Rap Miś (odc. 78a, 135a)
  • Bananowy Strażnik (odc. 79b, 107a)
  • Maluch (odc. 83b)
  • Chatsberry (odc. 86a, 125b)
  • Chrupcio (odc. 90a, 94a, 108b)
  • BooBoo Sousa (odc. 93a)
  • Magiczny Gość (odc. 95a, 116a)
  • Orgalorg (odc. 97a-97b)
  • Człowiek Banan (odc. 106b)
  • Bob (odc. 111b)
  • Kostek (odc. 114a)
Maciej Więckowski Maruś Josh Fadem
Pora na przygode-Maruś- Maciej Więckowski
  • Bęś Gęś (odc. 14b, 21a, 53a, 76b)
  • Hunson Abadeer (odc. 15a)
  • Eskimos (odc. 15a)
  • Władca Gnomów (odc. 17a)
  • Xergiok (odc. 20b)
  • Abracadaniel (odc. 31b, 62a, 73a, 83b)
  • Bananowy Strażnik (odc. 32b, 50b, 54a, 56b, 61a, 62b, 74b, 79b, 82a, 83a, 90a, 95b, 101b, 102b, 112a, 114b, 116b, 117b, 135a, 137b, 139b)
  • Lis (odc. 62b, 86b, 108a)
  • Bananowa Strażniczka (odc. 72a)
  • Gęś (odc. 88a)
  • Bryce (odc. 93a)
  • Jermaine (odc. 126, 131a, 138b, 141-142)
  • Zielony Rycerz (odc. 137b, 139b)
Janusz Wituch Joshua ojciec Jake'a (niektóre odcinki) Kent Osborne
Pora na przygodę- Joshua -Janusz Wituch
  • Lenny (odc. 1b)
  • Szeryf (odc. 10b)
  • Eberhardt (odc. 11a)
  • Władca Zagadek (odc. 12b)
  • Bartłomiej Robak (odc. 12b)
  • Cynamonek (odc. 17a, 19b, 57b, 62b)
  • Jermaine (odc. 17b)
  • Glob (odc. 47a, 86b, 95a, 116a)
  • Czajnik (odc. 49b)
  • Bóbr Lenny (odc. 54b)
  • Pora na przygodę -Pan lis- Janusz Wituch
    Pan Lis (odc. 56a, 123b-124a, 128a)
  • Leśny Czarodziej (odc. 62a)
  • kruk Mai (odc. 68b)
  • Stary Plops (odc. 70a)
  • Strażnik Królewskiej Obietnicy (odc. 70b)
  • Jasiu (odc. 78b)
  • 7718 (odc. 92a)
  • Duch Lasu (odc. 111a)
  • Roy (odc. 111b)
  • Lodowy Książę (odc. 114a)
Anna Wodzyńska Lizakowa Dziewczyna (odc. 132b) Hynden Walch
Leszek Zduń Marshall Lee Donald Glover
  • Henryk (odc. 30b)
  • Dr J (odc. 32b)
  • Clarence (odc. 39a)
  • Trami (odc. 53ab)
  • Hambo (odc. 68b)
  • Król Ooo (odc. 72b, 85b, 97a, 101ab, 102b, 104a-104b, 107a)
  • Kubuś (odc. 74a, 79b)
Wojciech Żołądkowicz Cynamonek (odc. 129b) Dee Bradley Baker
Pora na przygodę- Cynamonek-Wojciech Żołądkowicz
Szymon Petrikow (odc. 141-142) Tom Kenny
Milena Gąsiorek
Zuzanna Jaźwińska
Anna Kędziora
Izabela Markiewicz
Magdalena Pawelec
Kamil Pruban
Marek Robaczewski
Anna Sroka-Hryń

Wykonanie piosenek

Głos w dubbingu Piosenka Próbka
Marcin Maliszewski Piosenka tytułowa, „Razem ze mną w drogę idź” (wersja pod napisy końcowe)
Marcin Maliszewski - PnP
Izabella Bukowska-Chądzyńska Partie wokalne doktor Gross / Fuj w odcinku W chowanego
Pora na przygodę-Partie wokalne doktor Fuj w odcinku W chowanego-Izabella Bukowska-Chadzynsk
Agnieszka Fajlhauer Partie wokalne Królewny Balonowej
Pora na przygodę-Partie wokalne Królewny Balonowej-Agnieszka Fajlhauer
Wojciech Paszkowski Partie wokalne Lodowego Króla
Pora na przygodę- Śpiew Lodowego Króla- Wojciech Paszkowski
Klementyna Umer Partie wokalne Marceliny
Pora na przygodę- Śpiew Marceliny- Klementyna Umer
Partie wokalne BMO
Pora na przygodę- Partwie wokalne BMO -Klementyna Umer
Sebastian Machalski Piosenka tytułowa w odcinkach z miniserii Finn: prawdziwa historia
Sebastian Machalski śpiew - PNP SDI
Natalia Jankiewicz Piosenka tytułowa w odcinkach z miniserii Żywioły
Natalia Jankiewicz śpiew - PNP SDI

Multimedia

Linki zewnętrzne

CN Studios
Seriale Co za kreskówka!JaskiniątkaLaboratorium DexteraPrawdziwe przygody Jonny’ego QuestaJohnny BravoKrowa i KurczakJam ŁasicaAtomówki (1998)Mike, Lu i OgOwca w Wielkim MieścieMroczni i źli (Mroczne przygody Billy’ego i MandyZło w Potrawce) • Strażnicy czasuSamuraj JackGwiezdne wojny: Wojny klonówMegas XLRDom dla zmyślonych przyjaciół pani FosterHarcerz LazloPodwójne życie Jagody LeeMój partner z sali gimnastycznej jest małpąBen 10 (2005)WiewiórekKlasa 3000Co gryzie Jimmy’ego?ChowderTransformers AnimatedBen 10: Obca potęgaNiezwykłe przypadki FlapjackaPora na przygodę!Ben 10: Ultimate AlienGenerator RexZwyczajny serialTytan SymbionikLevel UpBen 10: OmniverseWujcio Dobra RadaSteven UniverseClarenceMixelePo drugiej stronie muruMiędzy nami, misiamiKroniki rodziny królewskiejAtomówki (2016)Ben 10 (2016)Magiczne magiimieczeOK K.O.! Po prostu walcz
Filmy Kryptonim: Klan na drzewie: Operacja Z.E.R.OCo gryzie Jimmy’ego?Billy i Mandy i zemsta BoogeymanaKryptonim: Klan na drzewie: Operacja W.Y.W.I.A.D.Ben 10: Tajemnica OmnitrixaPodpięść: Wariackie HalloweenEd, Edd i Eddy: Wielkie kinoBen 10: Wyścig z czasemBen 10: Alien SwarmOgnisty podmuchBen 10: Zniszczyć wszystkich kosmitówZwyczajny film
Kooprodukcje Ed, Edd i EddyChojrak – tchórzliwy piesOwca w Wielkim MieścieKryptonim: Klan na drzewieHi Hi Puffy AmiYumiTajemniczy SobotowieNiesamowity świat GumballaBohaterska wyprawa dzielnego księcia Ivandoe