FANDOM


Steven Universe – animowany serial przygodowy autorstwa Rebeki Sugar, wyprodukowany przez Cartoon Network Studios. Dubbing do serialu został zlecony przez polski oddział Cartoon Network. Serial w Polsce jest emitowany od 16 sierpnia 2014 roku na antenie Cartoon Network.

Fabuła

W Steven Universe intergalaktyczne wojowniczki, zwane Kryształowymi Klejnotami, chronią świat przed wszelkimi zagrożeniami. Dzięki magicznym kamieniom osadzonym w ich ciałach, mogą korzystać z mocy czarodziejskiej broni. Steven, chłopiec, który odziedziczył klejnot po mamie dołącza do tria wojowniczek. Jeszcze nie do końca opanował moc swojego kryształu, dlatego dnie spędza w Beach City na uczeniu się o niej i pomaganiu Klejnotom w ratowaniu świata.
Źródło opisu: Turner Broadcasting System

Ekipa

Twórca Funkcja
Studio Sonica (odc. 1-42) Realizacja nagrań
SDI Media Polska (od odc. 43)
Jerzy Dominik (odc. 1-42) Reżyseria
Agnieszka Zwolińska (od odc. 43)
Joanna Kuryłko (odc. 1-42) Dialogi
Anna Izdebska (od odc. 43)
Marek Krejzler (odc. 1-42) Teksty piosenek, kierownictwo muzyczne
Juliusz Kamil Kuźnik (odc. 87, 111) Kierownictwo muzyczne
Maciej Brzeziński (odc. 1-42) Dźwięk
Dorota Furtak-Masica (odc. 1-42) Organizacja produkcji

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Maciej Falana Steven Universe (odc. 1-13) Zach Callison
Jan Rotowski Steven Universe (od odc. 14) Zach Callison
Jan Rotowski Steven - SU - SDI
Percy Michaela Dietz
Jan Rotowski Percy - SU - SDI
Agnieszka Kudelska Granat Estelle
Aleksandryt Rita Rani Ahuja
Brygida Turowska-Szymczak Ametyst Michaela Dietz
Brygida Turowska Ametyst - SU-SDI
  • Brygida Turowska Sugilit - SU-SONICA
    Sugilit(Studio Sonica)
  • Opal
  • Mały Ronaldo
  • Brygida Turowska - SU (Kwarc Dymny)
    Kwarc Dymny
  • Zupa
  • Brygida Turowska - SU (Fluoryt)
    Fluoryt
Katarzyna Łaska Perła Deedee Magno-Hall
Katarzyna Łaska Perła - SU-SDI
  • Katarzyna Łaska Żółta Perła - SU-SDI
    Żółta Perła
  • Katarzyna Łaska Niebieska Perła - SU-SDI
    Niebieska Perła
  • Katarzyna Łaska Holo - SU-SDI
    Holo-Perły
W pozostałych rolach
Andrzej Chudy Greg Universe Tom Scharpling
Andrzej Chudy - SU-SDI
Dorota Furtak-Masica Connie Maheswaran Grace Rolek
Dorota Furtak - SU-SDI
Stevonnie (SDI Media) Amanda Joy Michalka
Dorota Furtak Stevonnie - SU - SDI
Laura Breszka Rose Kwarc Susan Egan
Rose - SU-SDI
Justyna Kowalska Lapis Lazuli (SDI Media) Jennifer Paz
Justyna Kowalska Lapis - SU-SDI
Jenny Pizza (SDI Media) Reagan Gomez-Preston
Justyna Kowalska Jenny Pizza- SU-SDI
Ewa Lachowicz Szafir Erica Luttrell
Ewa Lachowicz Szafir - SU - SDI
Paulette Deedee Magno-Hall
Ewa Lachowicz Paulette2 - SU - SDI
Bożena Furczyk Perydot Shelby Rabara
Bożena Furczyk - SU-SDI
Nanefua Pizza (SDI Media) Toks Olagundoye
Magdalena Pawelec Rubin Charlyne Yi
Magdalena Pawelec Rubin - SU - SDI
  • Magdalena Pawelec Oczko- SU-SDI
    Rubin (Oczko)
  • Magdalena Pawelec Doc - SU-SDI
    Rubin (Doc)
  • Magdalena Pawelec Rąsia - SU-SDI
    Rubin (Rąsia)
  • Magdalena Pawelec Pępek - SU-SDI
    Rubin (Pępek)
  • Magdalena Pawelec Nóżka- SU-SDI
    Rubin (Nóżka)
Monika Pikuła Niebieski Diament Lisa Hannigan
Monika Pikuła Diament - SU - SDI
Lidia Sadowa Rose Kwarc (Studio Sonica) Susan Egan
  • Jenny Pizza (Studio Sonica)
  • Wielorybek
  • Priyanka Maheswaran (Studio Sonica)
  • Stevonnie (Studio Sonica)
  • Hoppie
  • Jane(Studio Sonica)
Ewa Serwa-Galia Żółty Diament Patti LuPone
Ewa Serwa Żółty Diament - SU-SDI
Anna Ułas Jaspis Kimberly Brooks
Martha Barriga Nancy Linari
Anna Ułas Martha - SU-SDI
Monika Węgiel-Jarocińska Bizmut Uzo Aduba
Monika Węgiel Bizmut- SU-SDI
Rodonit Enuka Okuma
Monika Węgiel - SU (Rodonit)
Karolina Bacia Akwamaryn Della Saba
Karolina Bacia - SU - SDI
Izabela Dąbrowska Niebieska Cyrkonia Amy Sedaris
Izabela Dąbrowska - SU (Niebieska)
Żółta Cyrkonia Amy Sedaris
Izabela Dąbrowska - SU (Żółta)
Angelika Kurowska Padparadża Erica Luttrell
Angelika Kurowska - SU
Piotr Bąk Dante Barriga Matthew Moy
Piotr Bąk Dante - SU-SDI
Kofi Pizza (SDI Media) Godfrey Danchimah
Piotr Bąk Kofi - SU-SDI
Maksymilian Bogumił Kevin (SDI Media) Andrew Kishino
Maksymilian Bogumił - SU-SDI
Paweł Ciołkosz Stefek Pizza Adam Devine
Paweł Ciołkosz - SU-SDI
Mariusz Czajka Torba Borba Eric Bauza
Mariusz Czajka - SU-SDI
Jerzy Dominik Lektor
  • Harold Smiley (Studio Sonica - w odcinku Frybo)
  • Brat Samotnego Ostrza
  • Pan Fryman (Studio Sonica - w odcinku Klejnot Oceanu)
Grzegorz Drojewski Ricky, recepcjonista Eric Bauza
Grzegorz Drojewski- SU-SDI śpiew
Agnieszka Fajlhauer Kiki Pizza Reagan Gomez-Preston
Agnieszka Fajlhauer Kiki - SU-SDI
  • Agnieszka Fajlhauer Vidalia - SU-SDI
    Vidalia
  • Agnieszka Fajlhauer Barb - SU-SDI
    Barbara Miller
Bartosz Martyna Buck Dewey (Studio Sonica) Lamar Abrams
Bartosz Martyna Ronaldo - SU-SDI
  • Ronaldo Freeman (sezony 1A, 2-4)
  • Doug Maheswaran (odc. Prognoza pogody)
Agata Paszkowska Sadie Miller (SDI Media - późniejsze odcinki) Kate Micucci
Agata Paszkowska - SU-SDI
Krzysztof Plewako-Szczerbiński Laramie „Lars” Barriga Matthew Moy
Krzysztof Szczerbiński - SU-SDI
Grzegorz Pawlak Wujcio Dobra Rada Peter Browngardt
Grzegorz Pawlak - SU-SDI
Przemysław Stippa Listonosz Jamie (SDI Media) Eugene Cordero
Przemysław Stippa Jamie - SU-SDI
  • Przemysław Stippa Ostrze - SU-SDI
    Samotne Ostrze (SDI Media)
  • Przemysław Stippa Zoltron - SU - SDI
    Zoltron, wróżbita z przyszłości
Paweł Szczesny Pan Fryman (Studio Sonica - z wyj. odc. Klejnot oceanu) Billy Merritt
Pieskopter Chris Jai Alex
Jakub Szydłowski Kwaśna Śmietana Brian Posehn
Jakub Szydłowski Śmietana - SU-SDI
  • Jakub Szydłowski Marty - SU-SDI
    Marty
  • Jakub Szydłowski Gustaw - SU-SDI
    Pan Gustaw
  • Jakub Szydłowski Smiley - SU-SDI
    Harold Smiley (SDI Media)
  • Doug Maheswaran
Kinga Tabor-Szymaniak Priyanka Maheswaran (SDI Media) Mary Elizabeth McGlynn
Kinga Tabor - SU-SDI
Topaz Martha Higareda
Kinga Tabor - SU (Topaz)
Maciej Więckowski Burmistrz Dewey (SDI Media) Joel Hodgson
Maciej Więckowski Burmistrz - SU-SDI
  • Pan Fryman- SU-SDI
    Pan Fryman (SDI Media)
  • Maciej Więckowski Yellowtail - SU-SDI
    Yellowtail (SDI Media)
  • Maciej Więckowski Andy DeMayo - SU - SDI
    Andy DeMayo
Janusz Wituch Peedee Atticus Shaffer
Janusz Wituch Peedee - SU-SDI
Burmistrz Dewey (Studio Sonica) Joel Hodgson
Monika Ambroziak Sadie Miller(Studio Sonica) Kate Micucci
Kiki Pizza (Studio Sonica - w odcinku Lew Stevena) Reagan Gomez-Preston
Julia Kołakowska-Bytner Lapis Lazuli (Studio Sonica) Jennifer Paz
Cebula(Studio Sonica) Zach Callison
Anna Apostolakis-Gluzińska Nanefua Pizza (Studio Sonica) Toks Olagundoye
Bartłomiej Magdziarz Ronaldo Fryman (sezon 1B) Zachary Steel
  • Kevin (Studio Sonica)
  • Lis
Joanna Pach-Żbikowska Kiki Pizza (Studio sonica - w odcinku Impreza na plaży) Reagan Gomez-Preston
Hopper Deedee Magno-Hall
Miłogost Reczek Harold Smiley (Studio Sonica - z wyj. odc. Frybo) Sinbad
Zbigniew Suszyński Kofi Pizza (Studio Sonica) Godfrey Danchimah
Leszek Zduń Listonosz Jamie (Studio Sonica) Eugene Cordero
Samotne Ostrze (Studio Sonica) Chris Jai Alex
Perydot (Studio Sonica) Shelby Rabara
Perydot - SU-Sonica
Karneol Michaela Dietz
Karneol - SU - SDI
Niebieska Agat Christine Pedi
Niebieska Agat - SU - SDI
Sardonyks Alexia Khadime
Sardonyks - SU-SDI
Skiny Jaspis Kimberly Brooks
Skiny Jaspis - SU - SDI
Sugilit (SDI Media) Nicki Minaj
Sugilit - SU-SDI
Buck Dewey (SDI Media) Lamar Abrams
Buck - SU-SDI
Cieciorka Lamar Abrams
Cieciorka - SU - SDI
Doug Maheswaran (SDI Media - późniejsze odcinki) Crispin Freeman
Doug - SU - SDI
Jane (SDI Media) Deedee Magno-Hall
Jane - SU-SDI
Miły głosik Cristina Vee
Miły głosik - SU - SDI
Sadie Miller (SDI Media - pierwsze odcinki) Kate Micucci
Sadie - SU-SDI
Quentin Smutny Brian George
Quentin Smutny - SU - SDI
10 Cristina Vee
J-10 - SU - SDI
W-6 Lamar Abrams
W-6 - SU - SDI
Rutyl Ashly Burch
Rutyl - SU
Emerald Jerick Hoffer
Emerald - SU

Wykonanie piosenek

Głos w dubbingu Piosenka Próbka
Laura Breszka Piosenka w odcinku Musimy porozmawiać
Rose - SU-SDI śpiew
Andrzej Chudy Piosenki w odcinkach Laserowe działo, Gość, Bajka na dobranoc, Wiadomość, Musimy porozmawiać, Pan Greg, Niańka Greg, Trzy Klejnoty i dziecko, miniodcinek Z nas każdy Klejnot ma, piosenka tytułowa
Andrzej Chudy - SU-SDI śpiew
Grzegorz Drojewski Piosenka w odcinku Pan Greg
Grzegorz Drojewski- SU-SDI śpiew
Maciej Falana Piosenka tytułowa, Piosenki w odcinkach Blask klejnotu, Poważny Steven, Olbrzymka
Bożena Furczyk Piosenka w odcinku A mogło być tak pięknie
Bożena Furczyk - SU-SDI śpiew
Dorota Furtak-Masica Piosenki w odcinku Rycerz Connie, Świadoma edukacja
Dorota Furtak- SU-SDI śpiew
Agnieszka Kudelska Piosenki w odcinkach Wielka ucieczka, A mogło być tak pięknie, Świadoma edukacja, miniodcinek Z nas każdy Klejnot ma, piosenka tytułowa
Agnieszka Kudelska - SU-SDI śpiew
Juliusz Kamil Kuźnik Piosenka w odcinku Pan Greg
Chór kelnerów - SU-SDI śpiew
Ewa Lachowicz Piosenka w odcinkach Odpowiedź i Bez powrotu
Ewa Lachowicz- SU-SDI śpiew
Katarzyna Łaska Piosenki w odcinku Trener Steve, Rycerz Connie, Pan Greg, To już wszystko, miniodcinek Z nas każdy Klejnot ma, piosenka tytułowa
Katarzyna Łaska - SU-SDI śpiew
Agata Paszkowska Piosenka w odcinku Piosenka Sadie
Agata Paszkowska - SU-SDI śpiew
Magdalena Pawelec Piosenka w odcinku Odpowiedź
Magdalena Pawelec - SU-SDI śpiew
Jan Rotowski Piosenki w odcinkach Trener Steven, Stevenn i Steveni, Gość, Przygoda na wyspie, Na szlaku, Wiadomość, Cała prawda, Rycerz Connie, Piosenka Sadie, A mogło być tak pięknie, Pan Greg, miniodcinek Z nas każdy Klejnot ma, piosenka tytułowa
Jan Rotowski - SU-SDI śpiew
Ewa Serwa-Galia Piosenka w odcinku To już wszystko
Ewa Serwa - SU - SDI śpiew
Jakub Szydłowski Piosenka w odcinku Ofiara żartu
Brygida Turowska-Szymczak Piosenki w odcinku Steven i Steveni, Na szlaku, Wołanie o pomoc, A mogło być tak pięknie, miniodcinek Z nas każdy Klejnot ma, piosenka tytułowa
Brygida Turowska- SU-SDI śpiew
Magdalena Wasylik Piosenka końcowa (serie II-III)
Magdalena Wasylik- SU-SDI śpiew
Piosenka w odcinku A mogło być tak pięknie
Perła - SU-SDI śpiew
Piosenka w odcinku Piosenka Sadie
Głos z radia, pod głosem Agaty Paszkowskiej - SU-SDI śpiew

Multimedia

SU SONICA- tyłówka

Tyłówka wersji polskiej (Studio Sonica)

SU - tyłówka

Tyłówka wersji polskiej (SDI Media - odc. Pan Greg)

Linki zewnętrzne

CN Studios
Seriale Co za kreskówka!JaskiniątkaLaboratorium DexteraPrawdziwe przygody Jonny’ego QuestaJohnny BravoKrowa i KurczakJam ŁasicaAtomówki (1998)Mike, Lu i OgOwca w Wielkim MieścieMroczni i źli (Mroczne przygody Billy’ego i MandyZło w Potrawce) • Strażnicy czasuSamuraj JackGwiezdne wojny: Wojny klonówMegas XLRDom dla zmyślonych przyjaciół pani FosterHarcerz LazloPodwójne życie Jagody LeeMój partner z sali gimnastycznej jest małpąBen 10 (2005)WiewiórekKlasa 3000Co gryzie Jimmy’ego?ChowderTransformers AnimatedBen 10: Obca potęgaNiezwykłe przypadki FlapjackaPora na przygodę!Ben 10: Ultimate AlienGenerator RexZwyczajny serialTytan SymbionikLevel UpBen 10: OmniverseWujcio Dobra RadaSteven UniverseClarenceMixelePo drugiej stronie muruMiędzy nami, misiamiKroniki rodziny królewskiejAtomówki (2016)Ben 10 (2016)Magiczne magiimieczeOK K.O.! Po prostu walcz
Filmy Kryptonim: Klan na drzewie: Operacja Z.E.R.OCo gryzie Jimmy’ego?Billy i Mandy i zemsta BoogeymanaKryptonim: Klan na drzewie: Operacja W.Y.W.I.A.D.Ben 10: Tajemnica OmnitrixaPodpięść: Wariackie HalloweenEd, Edd i Eddy: Wielkie kinoBen 10: Wyścig z czasemBen 10: Alien SwarmOgnisty podmuchBen 10: Zniszczyć wszystkich kosmitówZwyczajny film
Kooprodukcje Ed, Edd i EddyChojrak – tchórzliwy piesOwca w Wielkim MieścieKryptonim: Klan na drzewieHi Hi Puffy AmiYumiTajemniczy SobotowieNiesamowity świat GumballaBohaterska wyprawa dzielnego księcia Ivandoe