FANDOM

Użytkownik Fandomu
  Wczytuję edytor...
 • Hej, mam do ciebie prośbę odnośnie tej gry, ale nie chodzi tutaj czy ją znasz czy nie.

  https://www.reddit.com/r/killingfloor/comments/35d5w6/how_to_extract_game_audio_files_guide/ - mam tutaj poradnik co do rozpakowania plików z głosami postaci. Problem polega na tym, że ja angielskiego nie znam kompletnie (ta... są tacy ludzie) i chyba coś spartoliłem po drodze, że ten cały extractor nic nie wypakowywyje. Możesz mi to przetłumaczyć na ludzki język? Nawet w kilku zdaniach, jak chłopu na roli. Nie za bardzo mi się chce grać w ten cały Inifinity, bo to nie dość, że wielka gra to jeszcze dosyć irytująca miejscami, a w tych blikach BNK mam wszystkie postacie z gry.

    Wczytuję edytor...
  • Ok, spróbuję. Bardzo krótko to nie będzie, ale mam nadzieję, że zrozumiale. Na wszelki wypadek na początek wybierz na próbę jakiś dość mały plik (o ile takie są), by wypakowywanie nie trwało zbyt długo. Na ile rozumiem, to idzie tak:

   - wrzuć te wymienione na początku trzy programiki do jakiegoś jednego katalogu (jako że ww2ogg jest w zipie, to oczywiście wypakuj tam zawartość zipa);
   - skopiuj wybrany plik .bnk do tego samego katalogu, po czym przeciągnij go i upuść na ten plik bnkextr.exe - wówczas powinny się z niego wypakować pliki mające rozszerzenie .wem (na razie nie da się ich odtworzyć);
   - utwórz w tym katalogu plik tekstowy (o jakiejkolwiek nazwie), ale potem zmień jego rozszerzenie na .bat - do środka wkopiuj ten skrypt, który gość w tym poradniku napisał (ten zaczynający się od for %%f) i zapisz ten plik, po czym uruchom go podwójnym kliknięciem;
   - teraz to może trochę potrwać, bo będzie konwertował wszystkie te pliki .wem na .ogg (w oknie, które się otworzy i będzie przerabiać te pliki pojawi się po jakimś czasie prośba o naciśnięcie dowolnego klawisza, by kontynuować - można się tego pozbyć, jeśli wcześniej w tym skrypcie usuniesz linie z napisem "pause" - ale tym się raczej nie musisz kłopotać, to potwierdzanie nie powinno być problemem, bo chyba pojawi się tylko dwa razy, a nie np. po każdym przekonwertowanym pliku - mam nadzieję ;))

   I to chyba tyle, to powinno dać pliki .ogg, które można normalnie odtwarzać. Jest tam jeszcze dopisek, że jeśli chcesz się od razu pozbyć wszystkich plików .wem, które już są niepotrzebne, możesz utworzyć nowy plik .bat, zawierający linię:

   del *.wem

   i uruchomić go (podwójnym kliknięciem, rzecz jasna) - ale chyba ręczne usunięcie plików .wem też da się zrobić, choć może być to mniej wygodne, zależnie czy tych plików będzie kilkadziesiąt, czy kilkaset ;)

   Ufam, że Ci się uda to zrobić :) I mam nadzieję, że to jest tak, że te pliki .bnk z Disney Infinity są inne od .bnk z tamtej gry, której dotyczył poradnik - bo takie rzeczy też się zdarzają...

     Wczytuję edytor...
  • To chyba faktycznie nie jest do tej gry. Nie wypaliło już przy pierwszym kroku. Po upuszczeniu pliku BNK, czarne okienko otwiera się na ułamek skeundy i  równie szybko zamyka. Nic się nie pojawiło nowego, ale mimo to mógłbym to spróbować wykorzystać w innej grze XCOM.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Hej. Mam tutaj pewną rzecz

  http://stare.e-gry.net/download/polska-goola

  Mamy tę grę w bazie, ale nie mogę nigdzie znaleźć żadnego nagrania z tej gry ani tym bardziej kopii. Mógłbyś się przyjżeć tej stronie? Mnie osobiście coś sie w niej nie podoba i wygląda na jakąś szemraną (ale to może złudne wrażenie). Nie kryję, że chciałbym nagrać komentatora z tej gry i sprawę produkcji od GMS mamy zakończoną. 

    Wczytuję edytor...
  • No nie wiem... mi też ta strona wygląda nieco podejrzanie (i sprawia wrażenie niezbyt legalnej, ale pewności nie mam) - a bardzo mała liczba pobrań i brak jakiegokolwiek komentarza też nie nastraja optymistycznie.

   Może to niepotrzebna obawa, ale wolałbym się - tak na wszelki wypadek - nie pakować w ściąganie tej gry z takiej strony.

     Wczytuję edytor...
  • No nic, dzięki za opinię. Może gdzieś jeszcze znajdę tę grę.

   EDIT: Napisał do mnie przed godziną kumpel, który kiedyś obiecał nagrać mi wszystkie komentarze do FIFY i PES6 - zapalaniec z niego na takie gry. Nagrał mi także Polska Goola! Byłem zdziwiony... Zaraz wszystko wrzucę do bazy.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Hej, mam takie pytanko.

  Otóż mam zamiar zająć się serią Starcraft i zauważyłem, że brakuje kilku próbek i postaci, które ja i Baramzesa wrzuciliśmy jeszcze na DS. Mowiłeś, że baza ocalała, więc jakbyś miał chwileczkę, to bardzo bym cię prosił, jakbyś mógł poszukać takich postaci.

  - Duke (C. Morawski)

  - Reklama Atomowych Klusek (P. Ciołkosz)

  - Jessica Hall - nie wiem, czy była na pewno, ale zobacz czy nie nie ma.

  - Cooper (J. Kopczyński)

  - Naukowiec Kobieta - również nie mam pewności, ale ma wrażenie, że ja ją wrzucałem. (B. Turowska)

  Aha i Jan Kulczycki ma źle napisane imię postaci. Grał Earla, a nie Ariel Hanson.

    Wczytuję edytor...
 • Słuchaj, Porf, czy ty przypadkiem kiedyś nie robiłeś próbek do "Szymka" jeszcze na Dubscorze? Nawet jeśli nie, to pamiętam, że ta gra miała próbki. Ale były one chyba w dość kiepskej jakości, ale nie był też takie, żeby nie szło usłyszeć. Postanowiliście nie dodawać próbek do tej gry ze względu na jakość czy jak? Bo jak nie, to mógłbym je ponownie skądś zdobyć w miarę możliwości.

    Wczytuję edytor...
 • Hej, mam taką sprawę jak w temacie wiadomości. W tamten weekend wrzuciłem próbki z tych gier oraz obsadę do "Kurczka Malego" w formie trzech screenów. Bardzo proszę, Porf, wrzuć te próbki, bo jak mnie intuicja nie myli to zaginą w odmętach bazy. Poza tym jest jeszcze kilka próbek nazwanych przez Zenka jako Przemysław Stippa w przypdku Transformersów, nie wiem czemu ich nie wrzucił. Są  bazie bez żadnego dopasowania do gry ani aktora. Zanim zacznę nagrywać nowe rzeczy, nie chę, żeby tamte zalegały. Możesz dla mnie to zrobić? Narawdę nie potrafię ogarnąć tego edytora. Może ktoś zrobiłby jakiś wideo tuturaial jak robić tę ramkę z aktorami? Może jakoś wzrokowo bym to załapał.

  Czołem i miłego weekendu

  Jeembo.

    Wczytuję edytor...
  • Zenek jak zwykle zdążył się tym zająć zanim ja nawet przeczytałem Twoją wiadomość ;) Dzięki :)

   A tak przy okazji - wygrzebałem te pliki dźwiękowe do Sezonu na misia (przeglądanie ich nie jest fajne, bo brak sensownych nazw, ale myślę, że już w miarę ogarnąłem, kto jest kto - dzięki szczegółowej obsadzie w creditsach) i dodam je na dniach, zatem do tej gry nie musisz szukać żadnego gameplaya itp.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Yo, tu Dark - dodaj proszę, że w rolę Kirka Douglasa w filmie 'Był sobie łajdak' wcielił się Andrzej Gawroński. Będzie opowiadał o tym w filmie, który publikujemy za kilka dni na kanale DK. A tutaj film, o którym mówię: http://polski-dubbing.wikia.com/wiki/By%C5%82_sobie_%C5%82ajdak

    Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Hej! Pytanie jak w temacie. Mam kilka starych gierek, które siłą rzeczy nie chcą mi chodzić na nowym kmpie (win10). Są to PRIMITIVE WARS, ZAGINIONA TARCZA WIKINGA i JAK RZOPĘTAŁEM DRUGĄ WOJNĘ ŚWIATOWĄ. Mój stary komp chyba niedługo wyzionie ducha i nie obsługuje mi bandicama (wywala dźwięk). Chyba rozumiesz do czego zmierzam?

  Jeembo.

    Wczytuję edytor...
  • Zobacz wszystkie odpowiedzi (10 odpowiedzi)
  • Nie, to raczej typowy Kruczek z tamtego okresu. Wśród rozpoznanych głosów są Bujno, Szyszkowski, Szopa i sam reżyser i raczej nikogo tam więcej nie ma.

     Wczytuję edytor...
  • Fajnie, że udało się to Wam ogarnąć bez mojej pomocy (no, prawie, bo część Szopy okazała się być Kissem ;) i jest tam jeszcze Muller - poprawiłem i dodałem).

   A odpowiadając na pierwsze pytanie - owszem, działam (właściwie wyłącznie) na Windowsie XP, więc jak coś, to mogę w przyszłości spróbować ogarnąć takie starsze gry, które na nowszych systemach nie chcą działać. O ile będę miał czas, a ostatnio go mam tyle, co kot napłakał...

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Hejka! Wiesz, co? Jestem w humorze na ponowne robienie próbek z gier o Shreku. Wspominałeś, że masz próbki z części od 2 do Forever (te z Dubscore). Wiesz, nie chcę robić duplikatów, a jakbyś wrzucił je zpowrotem, wiedziałbym co nagrać a co nie.

  Pozdro.

    Wczytuję edytor...
  • Zobacz wszystkie odpowiedzi (8 odpowiedzi)
  • Ok, no trudno - skoro nie ma innej możliwości, to trzeba się cieszyć z tego, co jest ;)

     Wczytuję edytor...
  • E tam! Mnie cieszy, że Zenek akcpetuje moje próbki i nie wywala ich do śmieci tak jak to robili Wiklińscy. Wiedz jedak, że jak jest możliwość nagrania czegoś w dobrej jakości to robię to, a nawet wymieniam próbkę na lepszą, gdy coś znajdę.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Cześć, mam takie pytanie - czy udało wam się ocalić próbki z takich gier jak Madagaskar 1 i 2, Shrek od 2 do Ferever, Sezon na Misia, Mój brat niedźwiedź i Wojny Klonów? Pamiętasz chyba, że Madagaskar uzupełnialiśmy razem, a teraz będzie ciężko odbudować bazę z tych gier... Zajęło by mi to dużo czasu.

    Wczytuję edytor...
  • Jeśli mówisz o próbkach z Dubscore, to jeśli się nie mylę, wszystko ocalało. Ja mam sporo (jeśli nie wszystkie), tylko muszę to odkopać, gdzie na dysku trzymam; poza tym Pottero też powinien mieć bazę próbek zarchiwizowaną.

   EDIT: sprawdziłem - do wszystkiego, co wymieniłeś, mam próbki :) To postaram się stopniowo na dniach dodać (mam teraz parę innych rzeczy na tapecie, ale tamtymi też się niedługo zajmę).

     Wczytuję edytor...
  • Super - to ułatwi sprawę - jak już wrzucisz to pozupełniam brakujące postacie.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
 • Hej - zauważyłem, że zrobiłeś błąd przy grze Broken Sword: Anioł Śmierci. Otóż wszystko role przypisane do Aleksandra Mikołajczka to tak naprawdę Dariusz Kowalski.

  Pozdro.

    Wczytuję edytor...
  • O rety, chyba mam coś z uszami... Dzięki za zwrócenie uwagi i błyskawiczną reakcję :) Zaraz poprawię.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości