FANDOMTomasz Śliwiński (ur. w 1976 roku) – polski aktor dubbingowy, teatralny, a także lektor, dziennikarz, rysownik i prezenter telewizyjny.

Życiorys

Karierę dziennikarską rozpoczął w liceum, współpracując z redakcją Gazety Wyborczej w Katowicach jako reporter, a później z radiami FLASH FM, RMF FM, pełniąc także funkcję dziennikarza i prezentera, zaś w radiu Planeta FM pracował także jako wydawca programów i szef działu muzycznego.

Twórca programu dla dzieci Szkoła rysowania emitowanego w latach 2008-2009 na kanale Nickelodeon. W roku 2011 występował w programie śniadaniowym TVP1 Kawa czy herbata? jako komentator tematów dnia i rysownik, był także gospodarzem weekendowego pasma programowego w Radiu PIN (obecnie: Muzo.FM). Obecnie jest prowadzącym program Top Wtop na kanale Polsat News.

Udziela się także jako niezależny twórca filmów: w 2011 roku otrzymał III nagrodę w konkursie shortów na festiwalu filmowym OFF Plus Camera za film Mutanci z Alaski, w którym był scenarzystą, reżyserem i zagrał rolę Johnny’ego Bombera.

Role w dubbingu

Filmy

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2015 Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
2018 Han Solo: Gwiezdne wojny – Historie

Gry komputerowe

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2008 Fallout 3 Najemnicy
2009 Fantasy Wars: Złota edycja Erestor (Przymierze Elfów)
Tomasz Śliwiński - FW (Erestor)
  • Tomasz Śliwiński - FW (Kurier)
    Kurier
  • Tomasz Śliwiński - FW (Goblin Arra)
    Goblin Arra
2010 God of War III
2010 God of War: Duch Sparty

Seriale animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2018 Dragon Ball Super Narrator Jōji Yanami / Naoki Tatsuta
Tomasz Śliwiński - DBSuper

Linki zewnętrzne