FANDOM


Wiedźmin: Dziki Gon – Serca z kamienia – pierwsze fabularne rozszerzenie do gry Wiedźmin: Dziki Gon, wydane 13 października 2015 roku na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Dostępne jest zarówno w dystrybucji cyfrowej, jak i edycji pudełkowej, zawierającej kod uprawniający do pobrania dodatku oraz talię tart.

Fabuła

Akcja Serc z kamienia rozgrywa się przed finałem Dzikiego Gonu. Przemierzając wyniszczone wojną Velen, Geralt znajduje na tablicy ogłoszeń kolejne wiedźmińskie zlecenie, polegające na odnalezieniu tajemniczego potwora terroryzującego kanały pod Oxenfurtem, który – wedle plotek krążących wśród mieszkańców – jest księciem zaklętym w żabę. Sprawia to, że miejscowe kobiety udają się do kanałów, mając nadzieję na odczarowanie księcia pocałunkiem i zostanie królewną, jednak żadna z nich już nie wraca. Jak to bardzo często w przypadku Geralta bywa, całość idzie nie po jego myśli i trafia do niewoli. Z pomocą przychodzi mu tajemniczy Pan Lusterko, oferujący oswobodzenie w zamian za pomoc z dłużnikiem niechcącym wywiązać się z umowy. Geralt – chcąc, nie chcąc – zgadza się być windykatorem, nie mając pojęcia, że ściągnięcie należności nie będzie należało do najłatwiejszych.

Ekipa

Twórca Funkcja
Studio PRL Realizacja nagrań
Michał Konarski Reżyseria
Maciej Jastrzębski Kierownik produkcji
Aleksander Cherczyński Inżynieria dźwięku
Jerzy Pieniążek
Aleksander Cherczyński Postprodukcja dialogów
Szymon Białek
Jerzy Pieniążek

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Jacek Rozenek Geralt z Rivii Jacek Rozenek
Jacek Rozenek - WDGSZK
Monika Pikuła Shani Monika Pikuła
Monika Pikuła - WDGSZK
Janusz German Olgierd von Everec Janusz German
Janusz German - WDG (Olgierd)
Dariusz Odija Pan Lusterko / Gaunter o’Dim Dariusz Odija
Dariusz Odija - WDGSZK
Michał Konarski Witold von Everec Michał Konarski
Michał Konarski - WDG (Witold)
Marta Markowicz-Dziarkowska Iris von Everec Marta Markowicz-Dziarkowska
Marta Markowicz - WDGSZK
Andrzej Chudy Vimme Vivaldi Andrzej Chudy
Andrzej Chudy - WDGSZK
Jacek Jarzyna Horst Borsody Jacek Jarzyna
Jacek Jarzyna - WDGSZK
Mikołaj Klimek Ewald Borsody Mikołaj Klimek
Mikołaj Klimek - WDG (Ewald Borsody)
Hilbert Mikołaj Klimek
Mikołaj Klimek - WDG (Hilbert)
W pozostałych rolach
Piotr Bąk Dziki Piotr Bąk
Piotr Bąk - WDGSZK
Dariusz Błażejewski Ofirscy wojownicy Dariusz Błażejewski
Dariusz Błażejewski - WDG (Ofirscy wojownicy)
Chłopi Dariusz Błażejewski
Dariusz Błażejewski - WDG (Chłopi)
Wojciech Chorąży Ulrich Wojciech Chorąży
Wojciech Chorąży - WDG (Ulrich)
Paweł Ciołkosz Rachmistrz Chociebor Piętka Paweł Ciołkosz
Paweł Ciołkosz - WDG (Piętka)
  • Paweł Ciołkosz - WDG (Ofirscy wojownicy)
    Ofirscy wojownicy
  • Okradziony wieśniak
Tomasz Dedek Władek Tomasz Dedek
Tomasz Dedek - WDGSZK
Niziołek na weselu Tomasz Dedek
W3SzK T.Dedek (Niziołek na weselu)
Elżbieta Futera-Jędrzejewska Matka Aldony Elżbieta Futera-Jędrzejewska
Elżbieta Futera-Jędrzejewska - WDG (Matka Aldony)
Elżbieta Gaertner Hrabina Mignole Elżbieta Gaertner
Elżbieta Gaertner - WDGSZK
Przemysław Glapiński Starszy szeregowy Vaclav Przemysław Glapiński
Przemysław Glapiński - WDGSZK
Robert Jarociński Hans z Cidaris Robert Jarociński
W3 SZK R.Jarociński (Hans)
Jakub Kamieński Meryn Jakub Kamieński
W3SzK J.Kamieński (Meryn)
Gość weselny Jakub Kamieński
W3SzK J.Kamieński (Gość weselny)
Julia Kołakowska-Bytner Dora
W3SzK J.Kołakowska (Dora)
Robert Kowalski Redańscy żołnierze Robert Kowalski
W3SzK R.Kowalski (Redańscy żołnierze)
Stefan Knothe Zaklinacz słów Stefan Knothe
Stefan Knothe - WDG (Zaklinacz słów)
Jacek Król Abner de Navarette Jacek Król
W3SzK J.Król (Abner de Navarette)
Quinto Jacek Król
W3 SZK J.Król (Quinte)
Magdalena Krylik-Gruziel Eveline Gallo Magdalena Krylik-Gruziel
Magdalena Krylik - WDG (Eveline Gallo)
Adria Magdalena Krylik-Gruziel
Magdalena Krylik - WDGSZK (Adria)
Jan Kulczycki Kanibal Jaap Jan Kulczycki
Jan Kulczycki - WDG (Jaap)
Gość weselny Jan Kulczycki
W3SzK J.Kulczycki (Gość weselny)
Kamil Kula Jawnut Kamil Kula
Kamil Kula - WDG (Jawnut)
Cezary Kwieciński Handlarz z Ofiru Cezary Kwieciński
Cezary Kwieciński - WDG (Ofirski handlarz)
Maciej Maciejewski Szeregowy Kleiner Maciej Maciejewski
Maciej Maciejewski - WDG (Szeregowy Kleiner)
  • Maciej Maciejewski - WDG (Zielarz)
    Zielarz-niziołek
  • W3SzK M.Maciejewski (elfi Kupiec)
    Elfi kupiec
  • Maciej Maciejewski - WDG (Więzień)
    Więzień
Cezary Nowak Pies Cezary Nowak
Cezary Nowak - WDGSZK (Pies)
Joanna Pach-Żbikowska Gość weselny Joanna Pach-Żbikowska
W3SzK J.Pach (Gość weselny)
Wojciech Paszkowski Ojciec Iris Wojciech Paszkowski
Wojciech Paszkowski - WDG (Ojciec Iris)
  • W3 SZK W.Paszkowski (Szezlock)
    Profesor Szezlock
  • Wojciech Paszkowski - WDG (Negocjator Janusz)
    Negocjator „Janusz”
Grzegorz Pawlak Imć Bohatyrowicz Grzegorz Pawlak
Grzegorz Pawlak - WDG (Bohatyrowicz)
Dzicy Grzegorz Pawlak
Grzegorz Pawlak - WDG (Dziki)
Krzysztof Plewako-Szczerbiński Bruno Krzysztof Plewako-Szczerbiński
W3SzK K.Szczerbiński (Bruno)
Redańscy wojownicy Krzysztof Plewako-Szczerbiński
Krzysztof Plewako-Szczerbiński - WDG (Redańscy wojownicy)
Miłogost Reczek Vesemir Miłogost Reczek
Miłogost Reczek - WDGSZK
Kiejstut von Everec Miłogost Reczek
Otar Saralidze Yaromir Iwanowicz Zajcew Otar Saralidze
Otar Saralidze - WDGSZK
Ewa Serwa-Galia Gość weselny Ewa Serwa-Galia
W3SzK E.Serwa (Gość weselny)
Katarzyna Skolimowska Żona Jaapa Katarzyna Skolimowska
Katarzyna Skolimowska - WDG (Kanibalka)
Agata Skórska Aldona Agata Skórska
Agata Skórska - WDG
Paweł Szczesny Handlarz Paweł Szczesny
W3SzK P.Szczesny (Kupiec)
Anna Sztejner-Pierczyńska Matka Iris Anna Sztejner-Pierczyńska
Anna Sztejner - WDGSZK
Gość na weselu Anna Sztejner-Pierczyńska
Brygida Turowska Kot Brygida Turowska
Brygida Turowska - WDGSZK
Klementyna Umer Gość weselny Klementyna Umer
Klementyna Umer - WDGSZK (Gość weselny)
Piotr Warszawski Rycerz Zakonu Płonącej Róży Piotr Warszawski
W3 SZK P.Warszawski (Rycerz Płonącej Róży)
Dziki Piotr Warszawski
Piotr Warszawski - WDGSZK (Dziki)
Bartosz Wesołowski Redańscy żołnierze Bartosz Wesołowski
Bartosz Wesołowski - WDG (Redańscy żołnierze)
Norbert Bartosz Wesołowski
W3SzK B.Wesołowski (Norbert)
Monika Węgiel-Jarocińska Członkini bandy Olgierda Monika Węgiel-Jarocińska
Monika Węgiel-Jarocińska - WDGSZK
Karol Wróblewski Szeregowiec Karol Wróblewski
Karol Wróblewski - WDGSZK
Aleksander Wysocki Casimir Bassi Aleksander Wysocki
Aleksander Wysocki - WDGSZK
Mirosław Zbrojewicz Dzicy Mirosław Zbrojewicz
Mirosław Zbrojewicz - WDG (Dziki)
Leszek Zduń Redańscy żołnierze Leszek Zduń
W3SzK L.Zduń (Redańscy żołnierze)
Pankracy Dziedzina Leszek Zduń
W3SzK L.Zduń (Pankracy Dziedzina)
Waldemar Barwiński Gość karczmy Waldemar Barwiński
W3SzK W.Barwiński (Gość karczmy)
David Afternsborough Waldemar Barwiński
W3SzK W.Barwiński (David Afternsborough)
Marek Frąckowiak

Multimedia

Linki zewnętrzne


Wiedźmin logo
Słuchowiska Saga o wiedźminie: Ostatnie życzenieMiecz przeznaczeniaKrew elfówCzas pogardyChrzest ogniaWieża JaskółkiPani Jeziora
Pozostałe:                  Sezon burzCoś się kończy, coś się zaczynaDom ze szkła
Gry główne WiedźminWiedźmin 2: Zabójcy królówWiedźmin: Dziki Gon (Serca z kamieniaKrew i wino)
Gry poboczne Wiedźmin: Gra przygodowaGwint: Wiedźmińska gra karcianaWojna krwi: Wiedźmińskie opowieści